‘Club Brugge scoort met La Liga-superdeal’

door
‘Club Brugge scoort met La Liga-superdeal’

Ferran Jutglà beleeft een moeilijk seizoen bij Club Brugge, met slechts één doelpunt en een dalende marktwaarde. Toch blijven zijn spelinzicht en technische kwaliteiten gewaardeerd. De Spaanse spits zou in januari al kunnen vertrekken, met FC Sevilla als mogelijke bestemming.

De Andalusiërs, ontevreden over hun huidige spitsen, zien in Jutglà een versterking. Ondanks matige statistieken in België, scoort hij opvallend hoog op verschillende parameters zoals offensieve regelmaat en sleutelpasses, wat hem bijzonder interessant maakt voor een onverwachte transfer naar La Liga.

LEES OOK: Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Komt Jutgla terug boven water?

In een periode van twee jaar verloor Ferran Jutgla zijn basisplaats bij Club Brugge en zag hij zijn marktwaarde meer dan halveren, van 14 miljoen naar 6 miljoen euro tot op vandaag.

In de spits is hij naar de tweede plek gezakt achter Gustaf Nilsson, terwijl op de linkerflank Christos Tzolis de voorkeur krijgt. De Spanjaard speelt met weinig vertrouwen, maar coach Nicky Hayen geeft hem zeker niet op. $

“Met Thiago hebben we dat ook meegemaakt. Hij begon moeilijk, plots vond hij dat doelpunt en was hij vertrokken. Zo gaat dat in een carrière”, zei de coach van Club Brugge.

Jutgla was het merendeel van dit seizoen zoekende, maar tijdens de voorbije weken kwam hij plots boven water. In de wedstrijd tegen Dender deed hij samen met Andreas Skov Olsen de match kantelen in het voordeel van Club Brugge.

Het was pas zijn eerste doelpunt dit seizoen, op speeldag ... 16.

Erbarmelijke cijfers, maar Jutgla valt niet weg te cijferen

Het Nieuwsblad benadrukt dat Ferran Jutgla een speler is die absoluut zijn plek heeft in de kwaliteitsvolle kern van Club Brugge. De krant waarschuwt dat op zijn 25e de tijd stilaan rijp is om constanter te presteren.

Jutglà kende een moeizame start dit seizoen bij Club Brugge, met slechts één doelpunt en nul assists op zijn naam.

Binnen de Jupiler Pro League zijn er maar twee spitsen die, mits ze minstens de helft van de wedstrijden hebben gespeeld, nog minder beslissende acties achter hun naam hebben: Billel Messaoudi (KV Kortrijk) en Youssouf Sylla (Charleroi).

Jutglà behoort hierdoor niet alleen tot de tien minst scorende spitsen, maar ook tot de tien minst efficiënte in de competitie. Toch valt hij niet helemaal weg te cijferen.

Zijn spelinzicht en technische kwaliteiten maken hem een nuttige schakel in het aanvallende spel van Club Brugge. Hij behoort namelijk tot de top tien spitsen van de Jupiler Pro League op het gebied van offensieve regelmaat, geslaagde dribbels, kansencreatie en sleutelpasses.

Jutgla out? Waarom hij een meerwaarde kan zijn bij FC Sevilla

Volgens Diario Sport bestaat de mogelijkheid dat Ferran Jutglà in januari al vertrekt. De aanvaller zou hopen op een terugkeer naar Spanje en FC Sevilla zou in de markt zijn als mogelijke bestemming.

De Andalusische club zou ontevreden zijn over de prestaties van spitsen Isaac Romero en Kelechi Iheanacho en ziet in de Club-aanvaller een potentieel geschikte vervanger.

SuperDeportes meldt zelfs dat Sevilla bereid is om in januari door te drukken. De interesse van Sevilla in Jutglà is niet verrassend. De huidige spitsen, Iheanacho en Romero, hebben dit seizoen nog geen enkel doelpunt gescoord in La Liga, wat de noodzaak voor versterking benadrukt.

Jutglà, weliswaar op het niveau van de Jupiler Pro League, steekt positief af tegenover Iheanacho en Romero op het gebied van offensieve regelmaat, geslaagde dribbels en sleutelpasses. Vooral Iheanacho stelt teleur op meerdere vlakken, waardoor Jutglà met zijn kwaliteiten een logische keuze lijkt.

Op het vlak van sleutelpasses zou Jutglà zelfs bij de top vier spitsen in La Liga behoren, na namen als Vinícius Júnior (Real Madrid), Aitor Ruibal en Ezequiel Ávila (beiden Real Betis).

Jutgla is een onderschatte speler

Meest recent

Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

141
141
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

15
15
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

94
94
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

47
47
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

112
112
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

48
48
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

159
159
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

226
226
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

240
240
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

129
129
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

49
49
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

466
466
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

191
191
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

537
537
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

294
294
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

280
280
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

257
257
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

256
256
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

127
127
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

424
424
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

413
413
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

232
232
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

183
183
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

526
526

Meer sportnieuws