Simic en Karetsas prijken in zeer fraai lijstje

door
Simic en Karetsas prijken in zeer fraai lijstje

Het kalenderjaar 2024 zit er intussen bijna op en dat betekent dat de nodige balansen opgemaakt kunnen worden. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory komt bijvoorbeeld met een bijzondere lijst. Zij rangschikten de 100 grootste revelaties van het voorbije jaar.

Voor die lijst kwamen enkel spelers in aanmerking die jonger zijn dan 20 jaar en die in 2023 minder dan 900 speelminuten bij de profs vergaard hadden. Daardoor kwam bijvoorbeeld een Lamine Yamal niet meer in aanmerking. Zij kregen vervolgens een score toegekend aan de hand van het aantal speelminuten dat ze verzamelden én het niveau waarop ze dat deden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

Simic hoog in lijst met grootste revelaties

Als grootste revelatie van 2024 kwam op die manier Pau Cubarsi uit de bus. De 17-jarige verdediger brak dit jaar helemaal door bij FC Barcelona en maakte ook al snel zijn debuut voor Spanje. De top drie wordt volmaakt door Manchester United-middenvelder Kobbie Mainoo en Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksachter van Lanus.

Er prijken ook een aantal spelers met een Belgische link in de lijst. Op de vijftiende plaats prijkt bijvoorbeeld Jan-Carlo Simic. De verdediger van Anderlecht debuteerde eind 2023 voor AC Milan, speelde daarna nog een handvol wedstrijden voor de Rossoneri. Nu is hij een vaste waarde bij Paars-Wit en hij is ook al Servisch international.

Ook Karetsas en 2 Kemphanen in lijst

Iets verder vinden we ook nog twee spelers terug van Westerlo met Arthur Piedfort en Luka Vuskovic. Die eerste was vooral vorig seizoen één van de revelaties bij de Kemphanen, terwijl Vuskovic dit seizoen zeer hoge ogen gooit. Hij speelde vorig seizoen nog op huurbasis in Polen bij Radomiak.

Ook Konstantinos Karetsas wist een plaats in de lijst te versieren. De pas 17 jaar geworden spelmaker van KRC Genk is zelfs de allerjongste speler in de hele top 100. 

Wie van hen gaat de grootste toekomst tegemoet?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

193
193
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

14
14
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

442
442
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

38
38
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

112
112
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

58
58
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

148
148
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

53
53
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

185
185
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

243
243
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

281
281
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

492
492
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

544
544
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

306
306
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

298
298
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

270
270
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

262
262
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

134
134
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

444
444
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

423
423
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws