Kranten maken kipkap van zwakke schakel Duivels: 3 op 10

door
Kranten maken kipkap van zwakke schakel Duivels: 3 op 10

De Rode Duivels hebben het voor hen bedroevende kalenderjaar op pijnlijke wijze afgesloten. In de Nations League verloren ze zondagavond hun laatste interland van 2024 met 1-0 tegen Israël. Verschillende spelers vielen dan ook hard- door de mand.

Allereerst het goede nieuws. De Rode Duivels zullen niet rechtstreeks degraderen uit de hoogste divisie van de Nations League. Daarvoor moesten ze met drie of meer goals verschil verliezen van Israël. België eindigde evenwel derde in zijn poule en zal daardoor in maart barrages spelen voor het behoud.

Bovendien was de start van de partij in het mistige Hongarije meer dan degelijk. Mits wat meer precisie in de afwerking waren de Duivels ook op voorsprong gekomen. Maar over de hele wedstrijd bekeken waren de beste kansen toch voor Israël, het nummer 81 op de meest recente FIFA-ranking.

Ondermaatse Openda

Helemaal onverdiend was de nederlaag dus zeker niet. Een pak spelers acteerden dan ook ondermaats. In de defensie bijvoorbeeld, werden de individuele foutjes gevoelig opgestapeld. Het middenveld mankeerde dan weer creativiteit en voorin liep diepste man Loïs Openda voor de zoveelste keer verloren.

De spits scheert nu al een tijdje hoge toppen bij RB Leipzig, maar namens de nationale ploeg volgt de en-e non-matchen na de andere. De commentaren in de kranten zijn dan ook messcherp. "Andermaal slaagde hij er niet in om de bal in de ploeg te houden en zich aanspeelbaar te maken voor zijn teammaats. Zeker in de tweede helft speelde hij zonder enige vorm van vertrouwen", verklaart La Dernière Heure zijn score van 3 op 10.

Moeilijke relatie met Duivels

Met 3.5 op 10 doet hij bij SudPresse nauwelijks beter. "Hij zat in moeilijkheden in het samenspel. Had één kans maar die was niet gekadreerd", analyseert men. "Maakte zijn loopacties, maar vaak stopten ze hem foutief af of liep hij verloren. Aan de bal bracht hij te weinig. Had beter moeten doen met die ene kans na rust. Ronduit frustrerende avond", vult Het Nieuwsblad aan. Bij Het Laatste Nieuws tot slot, wijst men naar zijn moeizame verstandhouding met de nationale ploeg. "Zijn relatiestatus bij de Rode Duivels/nationale ploeg? ‘Het is ingewikkeld.’"

POLL: Openda was tegen Israël de zwakste man bij de Duivels ...

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

54
54
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

19
19
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

162
162
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

71
71
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

164
164
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

221
221
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

131
131
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1345
1345
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

120
120
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

381
381
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

143
143
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

251
251
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

73
73
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

95
95
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

330
330
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

610
610

Meer sportnieuws