Spalletti noemt Duivel bij naam: "Uitstekende speler"

499 stemmen
Spalletti noemt Duivel bij naam:

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond voor opnieuw een lastige opdracht. Zo komt groepsleider Italië op bezoek in het Koning Boudewijn-stadion. Maar ook de Europese kampioen van 2021 is op zijn hoede voor de Belgen.

De Italiaanse nationale ploeg heeft enkele woelige jaren achter de rug. Zo slaagde La Squadra er niet in om zich te plaatsen voor het WK 2018, waarna Roberto Mancini werd aangesteld als bondscoach. Die leidde zijn land vervolgens naar een redelijk onverwachte Europese titel.

Maar daarop volgde een nieuwe mokerslag, zo grepen de Italianen ook naast een ticket voor het WK 2022. Eind augustus 2023 werd dan ook een einde gemaakt aan de samenwerking met Mancini. Vervolgens werd Luciano Spalletti, die enkele maanden eerder Napoli tot kampioen had gemaakt, aangesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Op zucht van groepswinst

Onder de nieuwe bondscoach werd uiteindelijk ook een ticket voor het EK veroverd. Maar daarin konden de Italianen niet overtuigen, de tweede ronde vormde het eindstation. In de Nations League loopt het echter veel beter. Met 10 op 12 staan de Italianen momenteel aan kop in de poule.

Een puntje tegen de Belgen is zelfs voldoende voor een plekje in de kwartfinales. "We willen ons goed elan vasthouden. Het vertrouwen is er en de spelers weten hoe ze met druk moeten omgaan", vertelde Spalletti woensdagavond op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Opletten voor Lukaku

De Rode Duivels moeten momenteel wel heel wat geblesseerden missen. Maar tegenover de heenwedstrijd van enkele weken geleden (2-2), hebben ze er wel een aanzienlijk wapen bij. Zo zit Romelu Lukaku opnieuw in de selectie. En de Italianen kennen het huidige speerpunt van Napoli natuurlijk erg goed.

Spalletti is dan ook op zijn hoede, maar wil zich niet aanpassen in functie van Lukaku. "Een uitstekende speler. We weten heel goed dat België zijn talent zal willen benutten. Hij is heel sterk op voorzetten en in duel. We zullen dus goed moeten anticiperen. Maar zijn aanwezigheid verandert mijn aanpak niet."

Welk land heeft puur kwalitatief de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

34
34
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

67
67
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

15
15
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

41
41
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

67
67
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

166
166
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

166
166
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

59
59
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

116
116
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

208
208
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

235
235
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

423
423
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

222
222
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

419
419
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

140
140
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

54
54
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

237
237
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

258
258
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

556
556
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

303
303
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

462
462
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

322
322
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

316
316
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

285
285

Meer sportnieuws