Spalletti noemt Duivel bij naam: "Uitstekende speler"

499 stemmen
Spalletti noemt Duivel bij naam:

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond voor opnieuw een lastige opdracht. Zo komt groepsleider Italië op bezoek in het Koning Boudewijn-stadion. Maar ook de Europese kampioen van 2021 is op zijn hoede voor de Belgen.

De Italiaanse nationale ploeg heeft enkele woelige jaren achter de rug. Zo slaagde La Squadra er niet in om zich te plaatsen voor het WK 2018, waarna Roberto Mancini werd aangesteld als bondscoach. Die leidde zijn land vervolgens naar een redelijk onverwachte Europese titel.

Maar daarop volgde een nieuwe mokerslag, zo grepen de Italianen ook naast een ticket voor het WK 2022. Eind augustus 2023 werd dan ook een einde gemaakt aan de samenwerking met Mancini. Vervolgens werd Luciano Spalletti, die enkele maanden eerder Napoli tot kampioen had gemaakt, aangesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Op zucht van groepswinst

Onder de nieuwe bondscoach werd uiteindelijk ook een ticket voor het EK veroverd. Maar daarin konden de Italianen niet overtuigen, de tweede ronde vormde het eindstation. In de Nations League loopt het echter veel beter. Met 10 op 12 staan de Italianen momenteel aan kop in de poule.

Een puntje tegen de Belgen is zelfs voldoende voor een plekje in de kwartfinales. "We willen ons goed elan vasthouden. Het vertrouwen is er en de spelers weten hoe ze met druk moeten omgaan", vertelde Spalletti woensdagavond op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Opletten voor Lukaku

De Rode Duivels moeten momenteel wel heel wat geblesseerden missen. Maar tegenover de heenwedstrijd van enkele weken geleden (2-2), hebben ze er wel een aanzienlijk wapen bij. Zo zit Romelu Lukaku opnieuw in de selectie. En de Italianen kennen het huidige speerpunt van Napoli natuurlijk erg goed.

Spalletti is dan ook op zijn hoede, maar wil zich niet aanpassen in functie van Lukaku. "Een uitstekende speler. We weten heel goed dat België zijn talent zal willen benutten. Hij is heel sterk op voorzetten en in duel. We zullen dus goed moeten anticiperen. Maar zijn aanwezigheid verandert mijn aanpak niet."

Welk land heeft puur kwalitatief de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

24
24
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

68
68
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

97
97
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

401
401
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

229
229
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

382
382
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

129
129
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

773
773
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

585
585
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

932
932
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1039
1039
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws