Spalletti noemt Duivel bij naam: "Uitstekende speler"

door
Spalletti noemt Duivel bij naam:

In de Nations League staan de Rode Duivels donderdagavond voor opnieuw een lastige opdracht. Zo komt groepsleider Italië op bezoek in het Koning Boudewijn-stadion. Maar ook de Europese kampioen van 2021 is op zijn hoede voor de Belgen.

De Italiaanse nationale ploeg heeft enkele woelige jaren achter de rug. Zo slaagde La Squadra er niet in om zich te plaatsen voor het WK 2018, waarna Roberto Mancini werd aangesteld als bondscoach. Die leidde zijn land vervolgens naar een redelijk onverwachte Europese titel.

Maar daarop volgde een nieuwe mokerslag, zo grepen de Italianen ook naast een ticket voor het WK 2022. Eind augustus 2023 werd dan ook een einde gemaakt aan de samenwerking met Mancini. Vervolgens werd Luciano Spalletti, die enkele maanden eerder Napoli tot kampioen had gemaakt, aangesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Op zucht van groepswinst

Onder de nieuwe bondscoach werd uiteindelijk ook een ticket voor het EK veroverd. Maar daarin konden de Italianen niet overtuigen, de tweede ronde vormde het eindstation. In de Nations League loopt het echter veel beter. Met 10 op 12 staan de Italianen momenteel aan kop in de poule.

Een puntje tegen de Belgen is zelfs voldoende voor een plekje in de kwartfinales. "We willen ons goed elan vasthouden. Het vertrouwen is er en de spelers weten hoe ze met druk moeten omgaan", vertelde Spalletti woensdagavond op zijn persbabbel tegenover Het Nieuwsblad.

Opletten voor Lukaku

De Rode Duivels moeten momenteel wel heel wat geblesseerden missen. Maar tegenover de heenwedstrijd van enkele weken geleden (2-2), hebben ze er wel een aanzienlijk wapen bij. Zo zit Romelu Lukaku opnieuw in de selectie. En de Italianen kennen het huidige speerpunt van Napoli natuurlijk erg goed.

Spalletti is dan ook op zijn hoede, maar wil zich niet aanpassen in functie van Lukaku. "Een uitstekende speler. We weten heel goed dat België zijn talent zal willen benutten. Hij is heel sterk op voorzetten en in duel. We zullen dus goed moeten anticiperen. Maar zijn aanwezigheid verandert mijn aanpak niet."

Welk land heeft puur kwalitatief de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

3
3
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

29
29
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

89
89
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

247
247
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

288
288
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

177
177
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

66
66
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

126
126
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

637
637
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

473
473
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

620
620
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

657
657
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

174
174
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

341
341
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

748
748
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1226
1226
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

157
157
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

127
127
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

324
324
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

82
82
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

299
299
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

107
107
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

994
994
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

543
543
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

246
246

Meer sportnieuws