Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

door
Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een knappe zege gezorgd in de Europa League. Paars-Wit ging namelijk met de volle buit aan de haal op het veld van Real Sociedad: 1-2. Nochtans waren niet alle spelers bij de Brusselaars op de afspraak.

Het moet gezegd: de Spanjaarden startten niet met hun beste elftal. Coach Imanol Alguacil gooide zijn basiself helemaal overhoop en liet grote namen als Mikel Oyarzabal, Tafefusa Kubo en Martin Zubimendi op de bank starten. Desondanks wisten de Basken na enkele minuten toch al voorsprong te komen.

LEES OOK: 'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Eén zwakke schakel

Maar het antwoord van Anderlecht, waar interim-trainer David Hubert eveneens de nodige wissels had doorgevoerd, mocht gezien worden. Zo wist Luis Vazquez de score na een halfuur spelen weer in evenwicht te brengen. En met een geweldig schot tekende Théo Leoni nog voor rust voor de 1-2.

Na de pauze was Sociedad veruit de betere ploeg, Anderlecht hield echter goed stand. En zo realiseerde Paars-Wit een straffe Europese stunt. De meeste spelers lieten dan ook een goede indruk achter. Behalve dan Mathias 'Zanka' Jørgensen, die zich andermaal de zwakke schakel toonde.

Dramatische Zanka

Bij het tegendoelpunt ging de Deen al meteen gruwelijk in de fout. En ook daarna liet hij allerminst een zekere indruk achter. Ook in het uitvoetballen vertoonde hij andermaal de nodige slordigheden. Jørgensen speelt doorgaans wel de nodige ballen vooruit, maar dat is niet onlogisch als hij telkens de laatste man is.

Op de krantenwebsites zijn de commentaren dan ook streng. Zo is de verdediger de enige RSCA'er met een buis bij Het Nieuwsblad. "Moest de harde bal van Leoni beter controleren en gaf zo de eerste tegengoal weg. Illustreerde zijn mindere voeten vijf minuten later opnieuw met een dramatische laterale bal naar Simic. Gebuisd", klinkt het.

Wachten op Vertonghen

Ook La Dernière Heure geeft slechts een 4 op 10. "Zijn mislukte controle na vier minuten werd fataal. En niet veel later ging hij ook nog eens onder een lange bal door. Zijn tweede helft was solide", vat men samen. Bij SudPresse gaat men met 2 op 10 zelfs nog een stapje verder. "Hij was onder het niveau van de Cantabrische zee. Zijn balverlies was onwaardig aan zijn verleden in de Premier League. En meneer vond het niet nodig om druk te zetten om een voorzet van Sadiq te voorkomen. Vertonghen, komt terug!"

Anderlecht moet Jørgensen in januari dumpen ...

Meest recent

'Afscheid in schoonheid: jackpot wenkt voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

30
30
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

271
271
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

119
119
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

121
121
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

73
73
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

159
159
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

71
71
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

258
258
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

906
906
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

285
285
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

321
321
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

86
86
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

409
409
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

187
187
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

334
334
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

124
124
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

134
134
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

209
209
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

403
403
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

438
438

Meer sportnieuws