Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

door
Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een knappe zege gezorgd in de Europa League. Paars-Wit ging namelijk met de volle buit aan de haal op het veld van Real Sociedad: 1-2. Nochtans waren niet alle spelers bij de Brusselaars op de afspraak.

Het moet gezegd: de Spanjaarden startten niet met hun beste elftal. Coach Imanol Alguacil gooide zijn basiself helemaal overhoop en liet grote namen als Mikel Oyarzabal, Tafefusa Kubo en Martin Zubimendi op de bank starten. Desondanks wisten de Basken na enkele minuten toch al voorsprong te komen.

LEES OOK: Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Eén zwakke schakel

Maar het antwoord van Anderlecht, waar interim-trainer David Hubert eveneens de nodige wissels had doorgevoerd, mocht gezien worden. Zo wist Luis Vazquez de score na een halfuur spelen weer in evenwicht te brengen. En met een geweldig schot tekende Théo Leoni nog voor rust voor de 1-2.

Na de pauze was Sociedad veruit de betere ploeg, Anderlecht hield echter goed stand. En zo realiseerde Paars-Wit een straffe Europese stunt. De meeste spelers lieten dan ook een goede indruk achter. Behalve dan Mathias 'Zanka' Jørgensen, die zich andermaal de zwakke schakel toonde.

Dramatische Zanka

Bij het tegendoelpunt ging de Deen al meteen gruwelijk in de fout. En ook daarna liet hij allerminst een zekere indruk achter. Ook in het uitvoetballen vertoonde hij andermaal de nodige slordigheden. Jørgensen speelt doorgaans wel de nodige ballen vooruit, maar dat is niet onlogisch als hij telkens de laatste man is.

Op de krantenwebsites zijn de commentaren dan ook streng. Zo is de verdediger de enige RSCA'er met een buis bij Het Nieuwsblad. "Moest de harde bal van Leoni beter controleren en gaf zo de eerste tegengoal weg. Illustreerde zijn mindere voeten vijf minuten later opnieuw met een dramatische laterale bal naar Simic. Gebuisd", klinkt het.

Wachten op Vertonghen

Ook La Dernière Heure geeft slechts een 4 op 10. "Zijn mislukte controle na vier minuten werd fataal. En niet veel later ging hij ook nog eens onder een lange bal door. Zijn tweede helft was solide", vat men samen. Bij SudPresse gaat men met 2 op 10 zelfs nog een stapje verder. "Hij was onder het niveau van de Cantabrische zee. Zijn balverlies was onwaardig aan zijn verleden in de Premier League. En meneer vond het niet nodig om druk te zetten om een voorzet van Sadiq te voorkomen. Vertonghen, komt terug!"

Anderlecht moet Jørgensen in januari dumpen ...

Meest recent

‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

99
99
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

86
86
Zorgwekkend: Belgische clubs zwaar afhankelijk van eigenaars

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

35
35
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

229
229
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

291
291
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

86
86
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

131
131
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

122
122
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

243
243
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

314
314
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

395
395
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

195
195
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

74
74
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

411
411
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

166
166
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

756
756
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

558
558
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

218
218
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1209
1209
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

141
141
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

382
382
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

571
571
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

75
75
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

519
519
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

226
226

Meer sportnieuws