Tedesco wil op deze manier de Belgische fans terugwinnen

door
Tedesco wil op deze manier de Belgische fans terugwinnen

Domenico Tedesco staat voor cruciale maanden. De bondscoach staat onder zware druk. Er moet toch met plezier naar de Rode Duivels worden gekeken. Dàt is vooral zijn taak voor de komende maanden.

Tedesco deed het inzake resultaten goed in de EK-kwalificatiecampagne, wie dieper analyseerde dan de – het moet gezegd – zeer goede resultaten, zag echter toen al de nodige pijnpunten tegen Zweden en Oostenrijk. Op het EK waren die er ook tegen landen als Slowakije en Oekraïne. De match tegen Roemenië was goed, tegen Frankrijk deden de Belgen het ook degelijk tegen een veel beter land. 

LEES OOK: Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Nations League plots wél belangrijk voor Tedesco

De bondscoach nam de nodige vreemde keuzes in Duitsland, die gaan we niet meer allemaal opsommen. De Nations League is vooral een kans om terug zieltjes te winnen. Geen mens ligt wakker van het winnen van de Nations League. Een derderangscompetitie die bij de topvoetballers op de allerlaatste plaats staat op hun prioriteitenlijstje. Wat ons betreft mag de coach daar zeker experimenteren, daarvoor dient het vooral. Het WK is veel belangrijker inzake resultaten.

Tedesco zal vooral een manier moeten vinden om weer te voetballen. Roberto Martinez was iemand die koos voor het combinatievoetbal (dat draagt de voorkeur weg van ondergetekende), maar België heeft niet meer die spelers voor voetbal op de korte ruimte. 

Rode Duivels moeten weer begeesteren

Tedesco heeft veel dynamische profielen en héél wat jongens die brokken kunnen maken. Er moet een duidelijk tactisch plan zijn, liefst twee. Zodat je kan schakelen. Op het EK hadden we de indruk dat er telkens een plan werd uitgedokterd in functie van de tegenstander. Dat zorgde voor warrig en ronduit matig voetbal op het EK.

Laat de Belgen in hun sterktes voetballen en het is daarom hoopgevend dat Tedesco aangaf dat De Bruyne hoger moet kunnen voetballen en dat hij de flankaanvallers meer één tegen één wil laten duelleren met hun tegenstanders. Dat lezen we graag, nu het nog omzetten in de praktijk. De Belgische fans willen weer met plezier naar de Rode Duivels kijken. Dat is de grote opdracht voor Tedesco.

CR

Gaat Tedesco het tij keren?

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

19
19
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

171
171
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

103
103
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

48
48
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

109
109
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

262
262
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

344
344
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

113
113
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

161
161
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

59
59
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

75
75
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

131
131
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

75
75
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

244
244
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

212
212
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

92
92
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

358
358

Meer sportnieuws