Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Rouches namen met een elf op vijftien hun beste competitiestart in jaren en staan daarmee knap zesde. Ze hadden zelfs nog hoger kunnen staan als ze in de eerste twee matchent tegen Cercle en KV Mechelen niet de zege nog weggegeven hadden.
Sportief directeur Marc Wilmots en trainer Vincent Euvrard zijn erin geslaagd om een stevig elftal neer te zetten, ook met dank aan enkele voorlopig zeer geslaagde transfers als Trouillet en Touzghar. Eén probleempositie werd echter niet ingevuld en dat zullen ze zich mogelijk beklagen.
LEES OOK: Standard maakt indruk: "Er broeit iets"
Standard weken zonder MortensenVorig weekend tegen Antwerp moest Gustav Mortensen naar de kant en La Dernière Heure weet dat de Deense linksback drie à vier weken aan de kant zal moeten blijven. Standard hoopt hem na de interlandbreak te kunnen recupereren voor de Waalse kraker tegen Charleroi.
Tot dan zal het echter puzzelen worden voor Euvrard, want een echte doublure is er niet voor Mortensen. Na het vertrek van Calut, Doumbia en Bolingoli in de zomer zit er geen andere linksachter meer in de selectie. Het zal de komende weken dus behelpen worden.
Euvrard heeft geen doublure
De kans lijkt het grootst dat Euvrard weer zal moeten teruggrijpen naar Tobias Mohr. De Duitser kwam Mortensen vorig weekend vervangen en was vorig seizoen voor diens komst in januari nog titularis als linksback. Dat is echter niet zijn natuurlijke positie, maar nood breekt wet.
De enige andere opties lijken te zijn om Henry Lawrence tegen zijn voet te laten depanneren, of om de 19-jarige Noah Sy voor de leeuwen te gooien. De linksvoetige centrale verdediger mocht deze zomer bij de A-kern blijven nadat hij in de voorbereiding indruk gemaakt had en kan eventueel ook op de flank geposteerd worden.
Jannick Lanckriet