Club Brugge jubelt: ‘Miljoenentransfer in kannen en kruiken’

door
Club Brugge jubelt: ‘Miljoenentransfer in kannen en kruiken’

Club Brugge mag binnenkort weer enkele miljoenen op de bankrekening verwachten. Voormalige sterkhouder Odilon Kossounou heeft een toptransfer naar Atalanta Bergamo te pakken.

Kossounou maakte in de zomer van 2021 voor een slordige 23 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar Bayer Leverkusen en Blauw-Zwart had toen ook een percentage op de doorverkoop bedongen.

LEES OOK: Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Nog even wachten

Bij Leverkusen maakte Kossounou in zijn eerste jaren indruk in de Bundesliga. De centrale verdediger heeft in Duitsland nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van 35 miljoen euro, maar maakt nu de transfer naar het Atalanta van Charles De Ketelaere.

Leverkusen pakte vorig jaar de dubbel en kende een bijna perfect seizoen. Er is dan ook veel concurrentie in de selectie van Xabi Alonso. Dit seizoen leek Kossounou naast een basisplaats te grijpen. Daarom kiest hij voor een nieuwe uitdaging in Italië.

Atalanta maakt gretig gebruik van de situatie en volgens journalist Florian Plettenberg is de deal in kannen en kruiken. Het gaat om een betalende uitleenbeurt van vijf miljoen euro met verplichte aankoopoptie (met soepele voorwaarden). In totaal bedraagt de transfersom dertig miljoen euro.

Club Brugge jubelt

Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Eerder werd Kossounou al bij een overstap naar de Premier League genoemd, maar het wordt aldus Atalanta. De Ivoriaanse international speelde 55 wedstrijden voor Blauw-Zwart en brengt nu aldus een extra centje op.

Vind jij Kossounou een topverdediger?

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

1
1
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

117
117
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

41
41
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

569
569
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

969
969
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

222
222
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

225
225
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

199
199
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

398
398
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

411
411
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

212
212
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

305
305
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

93
93
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

211
211
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

938
938
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

214
214
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

339
339
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

304
304
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

358
358
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

242
242
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws