'Lastig dossier Kompany: grote naam weigert vertrek'

door
'Lastig dossier Kompany: grote naam weigert vertrek'

Komend weekend staat Vincent Kompany voor zijn eerste Bundesliga-wedstrijd als hoofdcoach van Bayern München. In aanloop naar die partij tegen VfL Wolfsburg blijft men evenwel aan de selectie sleutelen. Maar één speler wil van geen wijken weten.

Der Rekordmeister was jarenlang dé dominante ploeg in het Duitse voetbal. Maar daar kwam afgelopen seizoen op abrupte wijze verandering in. Zo kroonde Bayer Levekusen zich tot de ongeslagen kampioen in de Bundesliga. Bayern moest dan weer vrede nemen met een teleurstellende derde plaats.

Het was alweer van 2011 geleden dat de grootmacht nog eens naast de top twee in de eindstand viel. Er werd dan ook beslist om de samenwerking met coach Thomas Tuchel stop te zetten. Maar de zoektocht naar een opvolger verliep niet van een leien dakje, Bayern botste op de ene 'njet' na de andere.

LEES OOK: Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Veelbelovende start

Uiteindelijk besloot men dan ook om Kompany een kans te geven. Een berekende gok, want de voormalige Rode Duivel had als hoofdcoach tot dusver slechts ervaring opgedaan bij twee andere clubs. Bayern wordt dan ook met voorsprong de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver.

Met een 0-4-bekerzege tegen tweedeklasser Ulm begon zijn avontuur alvast veelbelovend. Komend weekend moet ook de bevestiging volgen in de competitieopener tegen Wolfsburg. Het wordt uitkijken naar hoe Kompany zijn basispionnen dan zal schikken. Eén speler hoeft echter niet op veel minuten te rekenen.

Goretzka wil blijven

Zo speelt Leon Goretzka voorlopig geen hoofdrol in de plannen. De middenvelder werkte inmiddels ruim 220 matchen af bij Bayern en heeft daarnaast bijna 60 interlands met Duitsland op de teller staan. In de voorbereiding kreeg hij ook geregeld speelminuten. Nu mag hij echter vertrekken, vrijdag werd Goretzka om die reden ook uit de selectie gelaten.

De speler houdt er evenwel andere ideeën op na. Volgens Sky Sports is Goretzka allerminst van plan om andere oorden op te zoeken. Pas ten vroegste in januari zou hij overwegen om te vertrekken. Aan Kompany dus om dit vervelende dossier te managen. Dinsdag kreeg de middenvelder alvast speelminuten in de oefenpot tegen Grashoppers (4-0-zege).

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga
87

Bayern wint dit seizoen de Bundesliga ...

Meest recent

'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

21
21
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

51
51
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

33
33
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

83
83
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

152
152
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

133
133
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

409
409
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

102
102
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

230
230
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

165
165
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

134
134
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

331
331
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

141
141
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

132
132
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

57
57
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

195
195
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

386
386
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

390
390
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

296
296
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

76
76
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

608
608
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

160
160
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

862
862
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

87
87

Meer sportnieuws