Genk meteen in problemen: "Wat een gepruts was dat?"

door
Genk meteen in problemen:

Voor aanvang van het seizoen werd heel wat verwacht van KRC Genk. Maar de Limburgers hebben de start van de competitie helemaal gemist. Na het gelijkspel tijdens de openingsspeeldag tegen Standard, werd zaterdag zelfs verloren op het veld van OH Leuven.

Genk greep vorig seizoen naast zowat alle vooropgestelde doelen en bleef zelfs zonder Europees voetbal achter. In het tussenseizoen werden dan ook de nodige veranderingen doorgevoerd. Zo werd met Thorsten Fink een nieuwe trainer weggeplukt bij STVV. Die kreeg vervolgens ook enkele aanwinsten ter beschikking.

Maar de Duitse coach heeft zichtbaar nog heel wat werk op te knappen. Tijdens de openingsspeeldag bleef Genk al ondermaats op eigen veld tegen het noodlijdende Standard. Met hun goede organisatie wisten de Rouches uiteindelijk een punt mee te grissen uit de Cegeka Arena.

LEES OOK: "No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

Defensieve blunders

En op speeldag twee liep het dus opnieuw fout. Vooral de eerste helft van de Limburgers was ronduit ondermaats aan Den Dreef. Na de pauze toonde Genk weliswaar ietwat beterschap, maar het kalf was toen al verdronken. En zo blijft Racing achter met een pijnlijke 1 op 6.

Analist Vital Borkelmans wijt de nederlaag in Leuven voor een groot deel aan de defensieve fouten. "Die eerste goal, wat een gepruts was dat? Penders die onnodig uitkomt tot aan de middencirkel, Fadera die het probeert op te lossen en Kayembe die zich veel te makkelijk laat aftroeven. Het was allemaal véél te nonchalant. Als Genk de top wilt ambiëren, dan moeten dit soort fases er toch snel uit ", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Nonchalant in uitvoetballen

Fink weet dus waaraan hij moeten werken in de komende weken. Al zal het ook op aanvallend vlak beter moeten bij Genk, dat nog wat extra kwaliteit best kan gebruiken. "Met een 1 op 6 mogen we toch spreken van een gemiste seizoensstart van Fink bij Genk. Als je vooraf aankondigt dat je wil meestrijden voor de prijzen, dan moet je systeem wel kloppen. Dat gevoel heb ik op dit moment nog niet bij Genk. Als ze zo nonchalant blijven uitvoetballen, dan gaan ze zichzelf nog vaak in de problemen brengen", aldus Borkelmans.

In welke linie heeft Genk het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

74
74
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

46
46
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

73
73
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

193
193
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

125
125
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

458
458
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

283
283
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

257
257
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

496
496
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

53
53
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

523
523
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws