Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De inmiddels 33-jarige draaischijf blijft dus nog een poosje op post bij Blauw-Zwart. Daar kan hij voor nog meer straffe mijlpalen gaan zorgen.
Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek een gouden zet voor beide partijen. Na een korte inloopperiode groeide de spelmaker in Brugge uit tot één van de beste spelers op de Belgische velden.
LEES OOK: ‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’
Transfer blijft uitInmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder drie Gouden Schoenen én ruim 30 caps bij de nationale ploeg.
Doorheen de jaren werd hij dan ook regelmatig gelinkt aan de stap naar een Europese topcompetitie. Maar om uiteenlopende redenen bleef een doorbraak telkens uit. En nu hij zijn contract heeft verlengd tot medio 2029, lijkt een transfer definitief van de baan. Maar ook bij Club Brugge kan hij nog enkele fraaie verwezenlijkingen realiseren.
Nog grotere (club)legende
Momenteel heeft Vanaken bijvoorbeeld 559 officiële matchen namens Club op de teller staan. Dat zijn er nog 'slechts' 60 verwijderd van het mythische all time record van Franky Van der Elst. Met na dit seizoen nog twee jaar contract, moet dat er zeker inzitten. Het doelpuntenrecord van Jan Ceulemans (242 goals) lijkt wel onbereikbaar voor Vanaken (149). Het assist-record (115) staat al een tijdje op zijn naam.
Maar niet enkel op de clubgeschiedenis kan hij zijn stempel nog steviger drukken. Ook op het Belgische voetbal in het algemeen. Zo zou Vanaken het record van Paul Van Himst, die trofee vier keer won, kunnen evenaren als hij de Gouden Schoen nog een keertje wint. Omdat die stemprocedure loopt over een heel kalenderjaar, heeft hij alvast een groot voordeel op de concurrenten die in de zomer een stap voorwaarts zetten.
Kobe K