Frivool OHL bezorgt Racing Genk schaamrood op wangen

door
Frivool OHL bezorgt Racing Genk schaamrood op wangen

Fink heeft zijn competitiestart bij Racing Genk volledig gemist. De Limburgers haspelden een waardeloze eerste helft af aan den Dreef en beterschap na rust leverde geen puntengewin op. Zo staat de Duitser meteen wat onder druk bij zijn nieuwe club, terwijl OHL een prima competitiestart kent.

Zowel OHL als Racing Genk scoorden nog niet op de eerste speeldag maar pakten wel allebei één punt. Vandaag hoopten Garcia en Fink om ook hun eerste overwinning van deze nieuwe competitie te pakken. Bij de Leuvenaren begon Verstraete in de basis, Hrosovsky verving de geblesseerde Nkuba.

Frivool OHL blaast Genk van de mat

Op de vorige speeldag verzorgden beide ploegen niet echt het spektakel maar nu was er wel meteen gevaar aan beide kanten. Na een paar minuten spelen knalde Maziz in het zijnet, aan de overzijde zorgde Bonsu Baah voor een eerste kans, Leysen toonde meteen zijn klasse.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die dodelijk toesloeg. Na geklungel van Fadera en Kayembe achterin, kreeg Maziz de bal aangespeeld en die schoof de bal fraai in de verste hoek: 1-0. Genk toonde een wel heel bleek gelaat en onderging ook nadien de wedstrijd volledig. Nog voor rust werd het terecht op een dubbele achterstand geplaatst: Vlietinck glipte door de buitenspelval en vanuit een scherpe hoek werkte hij de 2-0 voorbij Penders, de VAR-check valideerde de Leuvense goal.

Net voor de pauze kreeg Tolu nog een uitstekende kopkans, maar geheel in de lijn van de eerste helft van Racing Genk kopte hij naast. Halfweg hadden Fink en co heel wat werk voor de boeg.

Genkse hoop aan diggelen geslagen

In de tweede helft hoopten de Genkse fans op beterschap maar meteen leek het een nieuwe mokerslag te krijgen. N'dri stormde op de bezoekende defensie af, omspeelde die ook en schoof de bal voorbij Penders. Een voorafgaande fout van Vlietinckx zorgde er echter voor dat het doelpunt nog werd afgekeurd na een VAR-tussenkomst. Bij de vrije trap die daarop volgde redde Leysen de meubelen.

Op het uur was het dan toch raak voor Racing Genk. Na een mooie aanval werd centraal Tolu bereikt en die zorgde terug voor hoop in de Limburgse harten: 2-1. Met man en macht zochten de Limburgers nadien naar de gelijkmaker, terwijl OHL een paar tegenaanvallen om zeep hielp.

In het slot lukten de Leuvenaren toch de verlossende derde treffer: Balikwisha en Schrijvers hielpen eerst nog huizenhoge kansen om zeep maar in de nastoot trof Thorsteinsson toch raak: 3-1. Na het zwakke seizoenseinde is er nu ook een povere competitiestart voor de Limburgers, OHL lijkt klaar voor een zorgeloos seizoen.

Scoreverloop:

1-0 (22') Maziz, 2-0 (36') Vlietinck, 2-1 (62') Tolu, 3-1 (85') Thorsteinsson

POLL: Denkt u dat Fink dit gaat rechttrekken?

Meest recent

Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

21
21
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

244
244
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

209
209
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

153
153
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

106
106
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

342
342
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

97
97
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

115
115
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

223
223
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

106
106
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

277
277
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

219
219
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

155
155
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

240
240
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

285
285
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

208
208
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

103
103
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

170
170
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

141
141
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

179
179

Meer sportnieuws