'D'Onofrio terug naar Standard: zware voorwaarden op tafel'

door
'D'Onofrio terug naar Standard: zware voorwaarden op tafel'

Nadat het op sportief gebied dit seizoen een nieuw dieptepunt beleefde gaat het ook buiten de lijnen van kwaad naar erger met Standard, waar de Amerikaanse eigenaars er een echt boeltje van hebben gemaakt. Gelukkig tonen zij zich nu wel bereid om de club snel te verkopen. Daarbij wordt niemand minder dan Luciano D'Onofrio naar voren geschoven als potentiële redder in nood.

Door de storm aan claims wegens financiële fraude besloot 777 Partners, dat ook andere ploegen in haar portefeuille heeft, om al haar voetbalactiviteiten stop te zetten. Standard staat dus te koop, al wordt het niet simpel om een overnemer te vinden. Door de vele achterstallige betalingen, onder meer aan ex-eigenaar Bruno Venanzi, laten de Amerikanen tenslotte een immense schuldenberg achter. Daarom besloten diverse buitenlandse investeerders, waaronder hun landgenoot Bill Foley, ondertussen al af te haken.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Standard staat te koop

Door de omvang van de schulden, en het vereiste werk om de Rouches erbovenop te helpen, vrezen zij hun vingers te verbranden aan het riskante project. Bovendien volgt er volgens Het Nieuwslad eerstdaags een uitspraak in verschillende rechtszaken, wat kan leiden tot een blokkering van de rekeningen en een inbeslagname van de activa. Eerder geraakte reeds bekend dat de Luikenaars bovenop hun huidige transferverbod tevens een puntenaftrek aan het begin van volgend seizoen boven het hoofd hangt.

Om dat alles te vermijden moet er liefst zo snel mogelijk een oplossing uit de bus vallen. En dus wordt alsmaar meer in de richting van D'Onofrio gekeken om terug te keren naar Sclessin. Geen slecht idee volgen Ludo Vandewalle. "Dat zou voor Standard een goede zaak zijn. Niet alleen woont hij nog altijd in het centrum van Luik en heeft hij een hart voor de club, ook bij Antwerp heeft hij al bewezen dat hij een club snel opnieuw op de rail kan zetten", vertelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad in de podcast Sjotcast.

Comeback D'Onofrio?

Toch heeft Vandewalle ook zijn vraagtekens. "Ik denk dat hij wel geïnteresseerd is, maar dat de voorwaarden enorm hoog zullen liggen. Als hij zoals indertijd met Robert Louis-Dreyfus een geldschieter vindt dan komt het wel in orde, maar zelf gaat hij er zeker geen geld insteken. Hij gaat ook heel zijn staf en al zijn medewerkers zelf willen kiezen en er met een hele grove borstel doorgaan. Al denk ik vooral dat het een financiële kwestie zal worden", klinkt het nog. Iets wat ook wordt bevestigd door Sacha Tavolieri.

Volgens hem mikt D'Onofrio vooral op een scenario waarin de club voor een symbolische euro kan worden overgenomen, al staat hij in de coulissen ook klaar om samen met een of meerdere kapitaalkrachtige partners Standard te hulp te schieten. Vast staat alleszins dat hij de situatie nauw opvolgt en als een serieuze optie wordt beschouwd. Zo vond er maandag al een gesprek plaats met de directie, die door Don Dransfield en co wordt aangemoedigd om snel een akkoord te vinden, om informatie uit te wisselen.

Andere investeringsgroep

De interesse is dus concreet, de voorwaarden zijn duidelijk. Hoewel de deal liever vandaag dan morgen wordt beklonken heeft D'Onofrio nu even tijd nodig om na te denken over het voorstel en de plannen te bespreken met zijn zakenpartners. Het Laatste Nieuws meldt dan weer dat de piste de voorbije dagen wat bekoeld lijkt te zijn, terwijl er verhalen de ronde doen dat een andere investeringsmaatschappij zich in de debatten heeft gemengd. Grote updates vallen er aan de boorden van de Maas echter niet te rapen.

D'Onofrio is de man die Standard nu nodig heeft

Meest recent

'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

10
10
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

22
22
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

54
54
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

53
53
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

81
81
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

166
166
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

490
490
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

168
168
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

32
32
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

195
195
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

110
110
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

693
693
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

276
276
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

115
115
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

495
495
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

106
106
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

574
574
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

211
211
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

147
147
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

685
685
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

480
480
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

60
60

Meer sportnieuws