BV-voorzitters danken voetbalgoden en gaan Wrexham achterna

door
BV-voorzitters danken voetbalgoden en gaan Wrexham achterna

In onze amateurreeksen stond er gisterenavond heel wat lekkers op het programma. Zo nam Sporting Hasselt het in eigen huis op tegen VK Ninove, de ploeg van Jean-Pierre Vandevelde. Het werd een heuse nagelbijter in het Stedelijk Sportstadion.

LEES OOK: Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Wrexham-sprookje

Sam Kerkhofs en Rik Verheye namen dit seizoen verrassend amateurclub Sporting Hasselt over. Het verhaal doet heel hard denken aan dat van Wrexham, waar de Amerikanen Ryan Reynolds en Rob McElhenney een modern voetbalsprookje schreven.

De Welshe club speelde lange tijd in de National League, promoveerde vorig seizoen naar de League Two en staat zowaar nu al op het derde niveau in Engeland. Via Disney+ zijn hun avonturen op regelmatige basis te volgen.

Dramatisch slot van competitie

Ook 'De Spor' mikte hoog met een pak versterkingen en een eigen realityreeks. In de competitie stond Hasselt ook lange tijd aan kop maar in het slot van de competitie moest het de titel laten aan Belisia Bilzen.

Op het veld van Rupel Boom werd de genadeklap toegediend, onder meer door een strafschopmisser van Vanrafelghem (bij een 1-2 voorsprong).

Antiheld wordt grote man in promotieduel

Vandaag kwam Ninove op bezoek en de Oost-Vlamingen waren ook zowat heel de partij baas. In het slot moest Hasselt zelfs met tien man verder maar na een laat doelpunt (op vrije trap) van uitgerekend... Kiki Vanrafelghem pakten de Limburgers de zege en hoogstwaarschijnlijk ook de promotie (nog geen 100% zekerheid).

Ook Jong Cercle mag richting eerste nationale na winst in de onderlinge confrontatie met de youngsters van KV Mechelen (1-0).

Zal Sporting Hasselt snel doorstoten naar het profvoetbal?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

37
37
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

84
84
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

47
47
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

84
84
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

108
108
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

315
315
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws