Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

136
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de beloften staan er een paar belangrijke matchen op het programma. In de marge van Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach maakte vrijdag ook Gill Swerts bekend op wie hij dan wel of niet rekent.

Terwijl de A-ploeg begint aan een nieuwe campagne in de Nations League, moeten de Jonge Duivels een laatste stap zien te zetten richting het EK U21 dat volgend jaar in Servië en Albanië doorgaat. Met een tien op 15 staan de troepen van Swerts momenteel alvast gedeeld aan de leiding in hun kwalificatiegroep.

LEES OOK: JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

D-Day bij Jonge Duivels

Volgende week krijgen ze met hun leeftijdsgenoten uit Wit-Rusland en Wales de twee 'kneusjes' uit de poule over de vloer in Westerlo. Als afsluiter volgt nadien een verplaatsing naar Denemarken, dat net zoals Oostenrijk eveneens tien punten telt. In de laatste rechte lijn wil de KBVB niks aan het toeval overlaten.

Dat beseft ook Van Bommel, die contact had met Swerts en naar eigen zeggen rekening hield met de U21. "Dat is een van de redenen waarom we Lucca Brughmans er niet bij hebben genomen", klonk het op zijn persbabbel over de doelman van Genk. "Hij is een jongen voor de toekomst en komt er vanzelf wel."

Stevige selectie Swerts

De toekomstige keeper van Liverpool is niet de enige ronkende naam in de 24-koppige selectie. Zo maken met Nathan De Cat, Arthur Vermeeren, Matte Smets, Romeo Vermant, Norman Bassette en Lucas Stassin zes spelers die al konden proeven van het grote werk hun opwachting. Die laatste is wel twijfelachtig.

Centraal achterin is behalve Smets namens Genk ook Josué Kongolo van de partij, terwijl op het middenveld Kamiel Van De Perre en Tibe De Vlieger ook in aanmerking kwamen voor de A-ploeg. Voorin zijn onder meer Jesse Bisiwu en Noah Fernandez blikvangers. Alleen de groepswinnaar stoot rechtstreeks door.

De 24 namen:

Keepers: Brughmans (Genk), Vanden Driessche (Club Brugge), Pieklak (Lommel)

Verdedigers: De Roeve (Union), Kongolo (Genk), Lapage (Westerlo), Noubi (Deportivo La Coruña), Sagrado (Venezia), Smets (Genk), Tytens (Lyngby)

Middenvelders: De Cat (Hoffenheim), De Vlieger (Gent), Piedfort (Auxerre), Van De Perre (Union), Vermeeren (Antwerp)

Aanvallers: Vermant (Club Brugge), Bassette (Westerlo), Bisiwu (Barcelona), Fernandez (PSV), Lokesa (Beveren), Mbangula (Bologna), Mirisola (OHL), Nonge (Brest), Stassin (Sevilla).

Denkt u dat de Jonge Duivels zich zullen plaatsen?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

1
1
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

53
53
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

64
64
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

655
655
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

179
179
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

183
183
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

61
61
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

162
162
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

183
183
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

107
107
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

277
277
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

184
184
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

254
254
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

336
336
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws