Dreyer geeft oorzaak voor complete off-day Anderlecht

door
Dreyer geeft oorzaak voor complete off-day Anderlecht

RSC Anderlecht weet opnieuw wat verliezen is. Na maanden zonder nederlaag in de competitie, ging Paars-Wit zondagavond met 3-1 onderuit op het veld van Club Brugge. En dat na een bijzonder matige wedstrijd van de Brusselaars.

In aanloop naar de Play-Offs kwam de recordkampioen wekenlang overuigend en dominant voor de dag. Met de verdiende 1-2-zege op Club Brugge als referentiematch. De overbodige nederlaag tegen KV Kortrijk op de slotspeeldag van de reguliere competitie was echter al een teken aan de wand.

Tijdens de openingsspeeldag van de PO's pakte Anderlecht welliswaar de volle buit tegen Antwerp FC. Maar toen liet het ook al geen grootse indruk achter. Er was uiteindelijk zelfs een rode kaart bij de tegenstander nodig om de wedstrijd naar zich toe te trekken.

LEES OOK: 'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

Verdiend verloren

En zondag werd dus opnieuw een stapje achteruit gezet. In de slotfase kwamen de Brusselaars weliswaar beter voor de dag. Daarvoor werden ze echter overpowered door een gretig Club Brugge, dat mits wat meer precisie in de afwerking zelfs nog meer had kunnen scoren.

Achteraf was het dan ook zoeken naar verklaringen in het paars-witte kamp. "Ik weet niet goed wat er gebeurde, om eerlijk te zijn", stelt Anders Dreyer bij Sporza, waarna hij toch een oorzaak gaf. "Het is onze eigen schuld, we hebben niet hard genoeg gevochten. Dus hebben we verdiend verloren vandaag."

Geen illusies maken

Het viel vooral op dat Club meteen in de wedstrijd zat en veel gretiger voor de dag kwam. Anderlecht liet daarentegen lange tijd een meer passieve indruk achter. "We hebben niet de intensiteit op de mat gelegd die Brugge wel bracht vanaf seconde één. We wilden er voetballend onderuit komen, maar dat lukte niet", aldus aanvoerder Jan Vertonghen. "We moeten ons geen illusies maken: we wisten dat we er niet zouden doorheen fietsen."

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

190
190
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

91
91
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

123
123
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

205
205
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

45
45
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

68
68
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

51
51
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

243
243
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

104
104
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

221
221
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

407
407
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

131
131
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1226
1226
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

466
466
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

158
158
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

302
302
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

271
271
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

1145
1145
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

85
85
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

200
200
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

187
187
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

548
548
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

274
274

Meer sportnieuws