Union-sterkhouder onthult wel heel opvallende titel-uitdager

door
Union-sterkhouder onthult wel heel opvallende titel-uitdager

Royal Union SG is op een valse noot begonnen aan de Champions' Play-Offs. De Brusselaars verloren met 1-0 op het veld van Genk en staan nu gedeeld aan de leiding samen met RSC Anderlecht. Charles Vanhoutte analyseerde de huidige situatie. 

Voor een derde jaar op rij de titel uit handen geven, dat willen ze bij Union koste wat het kost vermijden. De 1-0 nederlaag tegen Genk zorgde ervoor dat de druk op de Brusselaars alvast stevig is toegenomen. Vanhoutte relativeert.

"We hebben er geen problemen mee dat we favoriet zijn. We zijn heel kalm: we weten wat we moeten doen en ons succes hangt alleen van onszelf af", aldus de 25-jarige defensieve middenvelder bij de RTBF. 

Grootste rivalen

"In het reguliere seizoen hebben we zeventig van de negentig punten gepakt en het is heel normaal dat iedereen dat etiket van favoriet op ons plakt", gaat de Belgische speler verder. "Onze grootste rivalen? Anderlecht... maar vooral onszelf."

"Deze groep straalt honger uit: wij, de nieuwkomers, hebben niet geleden onder de schok van de voorbije twee seizoenen en we hebben nieuwe energie meegebracht. En de oudgedienden, zoals Anthony Moris, vertellen ons dat na alles wat ze hebben meegemaakt, het tijd is om samen de klus te klaren."

Huilen voor de wedstrijd

"En ik kan je vertellen, omdat ik het heb meegemaakt bij Cercle Brugge, dat de druk om te degraderen nog anders is dan spelen voor een titel. Daar werden de mensen echt onwel: sommigen huilden voor de wedstrijden omdat ze zo bang waren", besloot Vanhoutte. Zondag neemt Vanhoutte het Union op tegen zijn ex-club. 

JOUW MENING TELT:
Wie wordt dit seizoen kampioen?

Meest recent

'Ontstekingsbom' achter de schermen bij Engelse selectie

In Slovakije is momenteel het EK voetbal voor spelers onder de 21 jaar bezig. Engeland is ...

1
1
‘Standard-fans komen bedrogen uit: pijnlijke realiteit onthuld'

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk begonnen na 777 Partners. De club hoopt de weg naar de ...

164
164
‘Supporters lachen Dessers keihard uit na vreemde transfer’

Cyriel Dessers speelde in het verleden bij KRC Genk, maar sinds 2023 staat de Nigeriaanse Belg onder ...

86
86
OHL haalt snoeihard uit: “Niemand staat boven de club!”

Oud-Heverlee Leuven heeft met David Hubert een nieuwe hoofdtrainer. Chris Coleman werd ...

46
46
Grote ogen en open monden: Wesley Sonck verrast iedereen

Wesley Sonck is naast analist ook een showbeest pur sang. De Ninovieter dook al op in een aantal ...

73
73
Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

De jeugdopleiding van Club Brugge heeft de afgelopen jaren een enorme opmars meegemaakt. Voor het ...

200
200
Witsel naar Standard? 'Exacte situatie aan het licht'

De terugkeer van Axel Witsel werd toegejuicht door de supporters van Standard. De middenvelder brak ...

285
285
Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

263
263
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

150
150
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

247
247
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

94
94
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

48
48
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

491
491
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

193
193
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

448
448
Leko vloekt op Hubert: OHL berooft Charleroi

Verschillende Belgische clubs zijn van hoofdtrainer veranderd. Bij KAA Gent werd Ivan Leko ...

183
183
Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

339
339
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

161
161
OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

71
71
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

115
115
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

130
130
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

121
121
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

140
140
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

591
591
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

410
410

Meer sportnieuws