De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de promotie naar de Belgische eerste klasse heeft de traditieclub zich snel opgewerkt naar een onbetwistbare topclub.
En dat is niet vanzelfsprekend. Met een eigen identiteit, plan en transferstrategie maakt Union indruk. Elk seizoen verliest Union dan ook sterkhouders, maar toch staan ze er altijd weer. Ook dit seizoen is RUSG een titelkandidaat.
LEES OOK: Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"
Uniek fenomeenAnalist Peter Vandenbempt was tegenover Sporza erg lovend. David Hubert en consorten wonnen afgelopen speeldag weer overtuigend. “We kunnen het blijven herhalen, maar Union is en blijft een uniek fenomeen. Sinds de knalprestatie tegen Anderlecht is de trein weer onverstoorbaar gaan bollen. Enkel Charleroi heeft het Union echt lastig gemaakt, de rest moest steeds machteloos toekijken.”
De cijfers zijn indrukwekkend. “Drie wedstrijden deze week: 10-0. En oké, Lommel, Viktoria Pilsen en ook Antwerp zijn op dit moment niet de zwaarste tegenstanders, maar de overtuiging en overmacht waarmee Union die opzijzet, zijn heel straf. Het had bijvoorbeeld ook 15-0 kunnen zijn. Het verhaal herhaalt zich voortdurend: spelers van wie we dachten dat ze dit keer echt onmisbaar zouden zijn voor Union en zeer moeilijk te vervangen, blijken alweer vergeten.”
Stijlvoller voetbal
Union SG heeft weer een drukke zomermercato achter de rug. “Neem nu Burgess: die is inderdaad onmisbaar, maar intussen wel bij AA Gent. Verder zijn Promise David, Khalaili en wellicht doelman Scherpen vertrokken, terwijl Mac Allister en Sykes achterin de verdediging geblesseerd zijn. Dat levert echter geen enkel probleem op. Met Biondic en de steeds sterker spelende Zeneli brengt Union - en daarin volg ik andere analisten - aantrekkelijker, spectaculairder en stijlvoller voetbal.”
De Brusselse club lijkt vergeten spelers automatisch beter te maken. “Neem nu Patris: toen hij bij Anderlecht speelde, vond men hem niet goed genoeg voor een topclub. Na zijn overstap naar Sint-Truiden presteert hij dit seizoen indrukwekkend. Of Mofokeng, over wie gezegd werd dat hij in Zuid-Afrika een troetelkind was dat niet hard hoefde te werken. Zijn transfer naar Union leek vreemd, maar hij speelt intussen sensationeel. Achterin heerst de 19-jarige Sylla.”
Stephan Calander