Ex-coach haalt uit naar degradatiekandidaat: "Het maakt de eigenaars niet uit"

door
Ex-coach haalt uit naar degradatiekandidaat:

De strijd om behoud in de Jupiler Pro League breekt dit weekend helemaal los. Charleroi, Eupen, RWDM en KV Kortrijk nemen het tegen mekaar op om te beslissen wie er volgend seizoen nog in de hoogste klasse van het Belgische voetbal mag spelen. 

Twee van de vier clubs zakken sowieso naar de Challenger Pro League, de club die als tweede eindigt moet nog barragewedstrijden spelen. De winnaar verzekert zich sowieso van behoud in de Jupiler Pro League. Er staat dus heel wat op het spel. 

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

"Het kan hen niet schelen"

En toch denkt Dennis van Wijk, die in zijn carrière aan het roer stond van heel wat Belgische clubs, dat één team niet compleet gemotiveerd lijkt om te spelen voor behoud. "Eupen is nu al jaren aan het flirten met degradatie, maar eerlijk: ik denk dat het voor de eigenaars zelf niet uitmaakt of de club in eerste of tweede klasse speelt", vertelde hij aan Het Nieuwsblad. 

"Het draait puur om de verkoop van spelers, om geld te genereren", aldus de Nederlander. "Die kern ook: wat is dat allemaal? Met Peeters en Prevljak laten ze twee heel goede spelers weggaan, en wat komt daarvoor in de plaats? Niks. Kohfeldt is nu ook opgestapt, naar eigen zeggen in het belang van de club, maar daar geloof ik niks van."

Geen kennis

"En als ik dan hoor dat het bestuur bij Mazzu heeft gepolst om over te nemen, is dat nogmaals het bewijs dat ze daar niks van het Belgisch voetbal kennen", stelt Van Wijk scherp. "Stel je voor dat hij Eupen dan ten koste van 'zijn' Charleroi in eerste klasse zou houden. Dat kan en wil hij niet maken."

 

Speelt Eupen volgend jaar nog in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

2
2
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

3
3
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

116
116
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

32
32
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

73
73
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

111
111
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

31
31
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

140
140
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

197
197
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

94
94
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

131
131
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

55
55
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

497
497
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

39
39
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

107
107
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

277
277
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

66
66
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

411
411
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

428
428
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

109
109
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

439
439
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

112
112
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

214
214
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

106
106
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

273
273

Meer sportnieuws