EK plots ver weg: Spanje bezorgt Jonge Duivels koude douche

163 stemmen
EK plots ver weg: Spanje bezorgt Jonge Duivels koude douche

De nationale beloften hebben dinsdag een bijzonder slechte zaak gedaan in hun kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap. Op het veld van directe concurrent Spanje leek nochtans een gelijkspel in de maak. Maar in de absolute slotfase scoorde Mateo Joseph (Leeds United) alsnog de 1-0.

Afgelopen zomer stond ook al een EK voor beloften op het programma. België vatte dat toernooi aan met de nodige ambities en hoopten zich zo te plaatsen voor de Olympische Spelen. Maar na een pijnlijke ontknoping sneuvelden de Duivels al in de groepsfase. En dat bleef niet zonder gevolgen.

Zo werd Jacky Mathijssen bedankt als bondscoach. Met Gill Swerts werd vervolgens een opvolger aangeduid en die zorgde op zijn beurt voor een frisse wind in de selectie. Die aanpak leek in eerste instantie ook zijn vruchten af te werpen. Zo wisten de Jonge Duivels hun eerste drie kwalificatiematchen al winnend af te sluiten.

Zege tegen Malta

Maar vervolgens verloren de Belgen op eigen veld van Schotland, een directe concurrent voor de groepswinst. Er moest tijdens de huidige interland-periode dus één en ander rechtgezet worden. Dat lukte afgelopen donderdag alvast met een 3-1-overwinning tegen de leeftijdsgenoten van Malta.

Dinsdag stond echter nog een belangrijkere afspraak op het programma. Spanje is namelijk de favoriet voor groepswinst, een puntje daar zou al mooi meegenomen. Dat leer er ook in te zitten, zeker toen de Spanjaarden in de tweede helft een doelpunt zagen afgekeurd worden wegens buitenspel.

Mikken op tweede plek

In de slotfase moest doelman Maarten Vandevoordt zich evenwel toch gewonnen geven tegenover Joseph en de 1-0 was ook meteen de eindstand. Door deze nederlaag telt België alweer drie punten minder dan Spanje, dat ook nog eens een match minder heeft gespeeld. De tweede plek lijkt dus stilaan het hoogst haalbare. Daarvoor lijkt een 9 op 9 in de resterende matchen tegen Kazachstan, Schotland en Hongarije stilaan noodzakelijk.

Belgische clubs moeten meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

52
52
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

44
44
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

82
82
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

56
56
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

101
101
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

46
46
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

74
74
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

92
92
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

88
88
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

142
142
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

94
94
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

116
116
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

320
320
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

151
151
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

146
146
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

89
89
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

161
161
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

257
257
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

56
56
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

226
226
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

603
603
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1369
1369
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

187
187
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

287
287

Meer sportnieuws