Verhaeghe beslist over Deila: Club internationale markt op?

498 stemmen
Verhaeghe beslist over Deila: Club internationale markt op?

Club Brugge blijft dit seizoen maar aanmodderen. Zo werd de reguliere competitie zondag afgesloten met een nederlaag op STVV, alweer het 16de puntenverlies van het seizoen. Voor Ronny Deila werd de trip naar Stayen allicht zijn zwanenzang.

De kwalificaties voor de Champions' Play-Offs en de kwartfinales van de Conference League leek voor een vernieuwde dynamiek te zorgen. Zo begon Club opvallend goed aan de match in Sint-Truiden. Maar dat bleek slechts schijn. Na een halfuurtje zakte de ploeg van Deila voor de zoveelste keer als een pudding in mekaar.

Door deze zevende competitienederlaag van de campagne beëindigde Blauw-Zwart de reguliere competitie op de vierde plek. En dat met zelfs minder punten dan vorig seizoen. Nochtans had men op Deila gerekend om voor een sportieve ommekeer te zorgen. Daar is de Noor dus allerminst in geslaagd.

LEES OOK: ‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Verhaeghe aan zet

De slipper op Stayen lijkt voor hem dan ook de doodsteek. Zondag zou het bestuur al zijn samen gekomen om het lot van Deila te bespreken. Daarbij werd ongetwijfeld rekening gehouden met de visie van de nieuwe bestuursleden. Maar volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws heeft één man het laatste woord.

Zo zal Bart Verhaeghe, die niet langer kan rekenen op Vincent Mannaert, de knoop moeten doorhakken. De voorzitter vertoeft momenteel in Lanzarotte voor een korte vakantie, maar daar zal van ontspanning weinig sprake zijn. Volgens de laatste berichten lijkt hij Deila alvast definitief op te geven.

Buitenlandse opvolger?

In dat geval zal Club dus een gepaste vervanger moeten vinden. Op korte termijn kijkt men daarvoor naar een interne oplossing, meer bepaald naar Club Nxt-trainer Nicky Hayen. Maar naar volgend seizoen toe moet er toch een volwaardige opvolger aangesteld worden. En dit keer is er geen ruimte voor een nieuwe miscast. Analist Marc Degryse verwacht dan ook dat Blauw-Zwart over de landsgrenzen zal kijken. "Club heeft hopelijk genoeg mensen met een blik op de internationale markt op de juiste opvolger te vinden voor Deila", aldus Degryse bij HLN.

Club heeft te lang vast gehouden aan Deila ...

Meest recent

Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

1
1
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

9
9
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

8
8
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

50
50
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

72
72
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

18
18
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

72
72
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

243
243
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

225
225
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

152
152
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

54
54
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

52
52
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

119
119
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

245
245
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

178
178
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

77
77
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

62
62
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

75
75
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

615
615
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

669
669
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

145
145
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

446
446
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

193
193
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

301
301
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

258
258

Meer sportnieuws