Verhaeghe beslist over Deila: Club internationale markt op?

498 stemmen
Verhaeghe beslist over Deila: Club internationale markt op?

Club Brugge blijft dit seizoen maar aanmodderen. Zo werd de reguliere competitie zondag afgesloten met een nederlaag op STVV, alweer het 16de puntenverlies van het seizoen. Voor Ronny Deila werd de trip naar Stayen allicht zijn zwanenzang.

De kwalificaties voor de Champions' Play-Offs en de kwartfinales van de Conference League leek voor een vernieuwde dynamiek te zorgen. Zo begon Club opvallend goed aan de match in Sint-Truiden. Maar dat bleek slechts schijn. Na een halfuurtje zakte de ploeg van Deila voor de zoveelste keer als een pudding in mekaar.

Door deze zevende competitienederlaag van de campagne beëindigde Blauw-Zwart de reguliere competitie op de vierde plek. En dat met zelfs minder punten dan vorig seizoen. Nochtans had men op Deila gerekend om voor een sportieve ommekeer te zorgen. Daar is de Noor dus allerminst in geslaagd.

LEES OOK: Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Verhaeghe aan zet

De slipper op Stayen lijkt voor hem dan ook de doodsteek. Zondag zou het bestuur al zijn samen gekomen om het lot van Deila te bespreken. Daarbij werd ongetwijfeld rekening gehouden met de visie van de nieuwe bestuursleden. Maar volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws heeft één man het laatste woord.

Zo zal Bart Verhaeghe, die niet langer kan rekenen op Vincent Mannaert, de knoop moeten doorhakken. De voorzitter vertoeft momenteel in Lanzarotte voor een korte vakantie, maar daar zal van ontspanning weinig sprake zijn. Volgens de laatste berichten lijkt hij Deila alvast definitief op te geven.

Buitenlandse opvolger?

In dat geval zal Club dus een gepaste vervanger moeten vinden. Op korte termijn kijkt men daarvoor naar een interne oplossing, meer bepaald naar Club Nxt-trainer Nicky Hayen. Maar naar volgend seizoen toe moet er toch een volwaardige opvolger aangesteld worden. En dit keer is er geen ruimte voor een nieuwe miscast. Analist Marc Degryse verwacht dan ook dat Blauw-Zwart over de landsgrenzen zal kijken. "Club heeft hopelijk genoeg mensen met een blik op de internationale markt op de juiste opvolger te vinden voor Deila", aldus Degryse bij HLN.

Club heeft te lang vast gehouden aan Deila ...

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

30
30
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

29
29
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

13
13
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

142
142
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

85
85
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

34
34
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

253
253
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

208
208
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

104
104
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

639
639
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

621
621
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

67
67
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

396
396
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

170
170
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

614
614
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

90
90
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

694
694
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1006
1006

Meer sportnieuws