Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

321 stemmen
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging Real Madrid in de Supercopa onderuit tegen FC Barcelona. Die nederlaag tegen de aarstrivaal blijkt nu de zwanenzang van Xabi Alonso.

Via de officiële kanalen laten de Madrilenen namelijk weten dat ze "in onderling overleg" per direct afscheid nemen van hun coach, die na een uiterst geslaagde passage bij Bayer Leverkusen pas afgelopen zomer terugkeerde naar het oude nest. Tijdens zijn actieve loopbaan verdedigde Xabi Alonso vijf jaar lang de kleuren van Los Blancos.

LEES OOK: 'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Alonso out ...

Zijn coemback blijkt nu dus evenwel van korte duur, want na amper 34 matchen aan het roer is het al einde verhaal voor de voormalige middenvelder. In de competitie telt Real nochtans slechts vier punten achterstand op koploper Barcelona, terwijl het in de League Phase van de Champions League op weg is naar een plek in de top acht.

Toch wemelt het al langer van de geruchten in Madrid, waar niet iedereen in de bestuurs- en kleedkamer nog op dezelfde lijn zou zitten. Zo botste onder meer tussen Xabi Alonso en sterspeler Vinicius Junior. Hoewel hij onder andere daarvoor nu het gelag lijkt te betalen blijft het wederzijds respect tussen de beide partijen wel immens groot.

... Arbeloa in

"Xabi Alonso zal altijd de genegenheid en bewondering van alle Madridistas genieten, omdat hij een legende is en steeds de waarden van onze club heeft vertegenwoordigd. Real Madrid zal voor altijd zijn thuis blijven. Onze club bedankt Xabi Alonso en zijn hele technische staf voor hun werk en toewijding gedurende deze periode", klinkt het.

In één klap maakten Los Galacticos ook zijn opvolger bekend. Voortaan krijgt Thibaut Courtois instructies van Alvaro Arbeloa, die wordt gepromoveerd vanuit de academie waar hij sinds 2020 diverse stappen doorliep. Als speler verzamelde de voormalige rechtsachter 238 optredens tussen 2009 en 2016. Twee meer dan zijn ex-ploegmaat.

🚀

Juiste keuze?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

55
55
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

57
57
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

405
405
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

314
314
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

507
507
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

933
933
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

443
443
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

353
353
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

590
590
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws