Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

1124 stemmen
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de trofee aan de haal ging, ook al speelt de middenvelder nu al een half jaar voor AC Milan. Bij zijn ex-ploeg Club Brugge werd met gemengde gevoelens gereageerd op deze onvoorziene wending.

De vicekampioen was met een uitgebreide delegatie afgezakt naar het gala in Middelkerke. Bij Blauw-Zwart waande men zich in aanloop naar de uitereiking dan ook behoorlijk zegezeker. Christos Tzolis werd dan ook bestempeld als de absolute topfavoriet. En moest de Griek er dan toch naast grijpen, zou Hans Vanaken klaar staan om zijn historische vierde Gouden Schoen op te rapen.

LEES OOK: 'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Jashari doet onmogelijke

Maar uiteindelijk draaide de ontknoping uit op een scenario dat volgens doorwinterde kenners als Peter Vandenbempt en Hein Vanhaezebrouck als volstrekt onmogelijk werd bestempeld. Namelijk dat voor het eerst sinds Gilles De Bilde in 1994 een speler zou winnen puur op basis van één stemronde. Nota bene een speler die al maandenlang niet meer bij een Belgische ploeg onder contract ligt.

Dat onwaarschijnlijke scenario werd echter toch werkelijkheid. Jashari won de eerste stemronde met een verpletterende meerderheid van 351 punten, meer dan het dubbel van runner-up Noah Sadiki (145). Met 84 punten in die eerste ronde kon Vanaken, winnaar van de tweede ronde met 220 punten, de kloof met zijn ex-ploegmaat niet meer goed maken. De titelverdediger strandde op de tweede plaats.

Geen party voor Tzolis

En Tzolis? Die eindigde zesde in de eerste ronde (44 ptn.) en tweede in de tweede ronde (199 ptn.), goed voor een derde plaats in de eindafrekening op een afstand van Jashari en Vanaken. De teleurstelling bij de Griek was dan ook enorm. Meteen na het gala beantwoordde hij nog snel een vraag van de organiserende krant 'Het Laatste Nieuws', volgens 'Sporza' weigerde hij andere media te woord te staan. En de afterparty waar hij op voorhand zo naar uitkeek, liet hij aan zich voorbij gaan. Samen met zijn broer stormde Tzolis zo snel mogelijk richting een busje van Club Nxt om huiswaarts te keren.

Ook bij de rest van de Brugse delegatie werd met gemengde gevoelens gereageerd. Jashari sprokkelde weliswaar al zijn punten in blauw-zwarte loondienst, op de erelijst staat straks echter toch een speler van AC Milan. Deze trofee zal ook geen positieve invloed hebben op zijn marktprijs, tenminste toch niet in het voordeel van Club. "Als je nu aan iedereen vraagt wie de beste van 2025 was, zullen er veel meer ‘Christos’ zeggen. Maar je hebt natuurlijk twee stemrondes. Toen was het vooral Ardon, deze ronde was iets meer verdeeld", probeerde Vanaken de kerk in het midden te houden.

Mentaal oplapwerk

Veel tijd om te bekomen zal er niet zijn, dinsdagavond hervat het seizoen van Club met een bekermatch op Charleroi. Maar er zal toch wat mentaal oplapwerk nodig zijn. Met name bij Tzolis, die voor zijn bliksemvertrek wel nog even de tijd nam om Jashari te feliciteren en (met een geforceerde glimlach) te poseren voor een teamfoto. "Hoe zal de MVP van Club Brugge reageren? De legendarische teleurstellingen van ooit even grote favorieten zoals Luc Nilis (die hem nooit won), Lorenzo Staelens (die hem pas later won) en Noa Lang (die dan maar poneerde dat hij in ons land niets meer had te leren) hadden zelfs weken invloed op hun prestaties", vreest Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Geldt de zege van Jashari als een Gouden Schoen voor Club Brugge?

Meest recent

Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

0
0
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

30
30
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

91
91
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

47
47
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

34
34
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

62
62
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

326
326
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

91
91
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

251
251
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

126
126
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

166
166
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

296
296
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

216
216
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

142
142
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

73
73
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

207
207
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

610
610
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

552
552
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

352
352
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

336
336
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

83
83
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

251
251
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

87
87
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

84
84
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

150
150

Meer sportnieuws