STVV pakt in extremis nog uit met topschutter Challenger Pro League

door
STVV pakt in extremis nog uit met topschutter Challenger Pro League

De kogel is door de kerk. Adriano Bertaccini wordt de nieuwe spits van STVV. Sint-Truiden en RFC Luik hebben tot op de allerlaatste dag van de wintermercato onderhandeld over de topschutter uit de Challenger Pro League. Bertaccini tekent een contract tot juni 2027 bij de Kanaries. 

Het was wachten tot op de allerlaatste dag van de mercato, maar STVV heeft z'n nieuwe spits beet. Adriana Bertaccini (23) was voor zijn transfer topschutter in de Challenger Pro League, de Belgische tweede klasse, met elf doelpunten en maakt nu de overstap naar het hoogste niveau in België.

En dat is wat Sint-Truiden momenteel nodig heeft: een spits met een neus voor goals. De huidige spitsen van de Kanaries slagen er de laatste wedstrijden maar niet in de weg naar doel te vinden en STVV beloofde al maanden een nieuwe goalgetter aan te werven. 

LEES OOK: Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

Stevig prijskaartje

De transfer van Bertaccini liep echter niet van een leien dakje. Luik wou per se één miljoen euro ontvangen voor hun goudhaantje, een bedrag dat STVV niet wou betalen. De spits heeft immers nog niets bewezen op het hoogste niveau. 

Nadat beide partijen wat water bij de wijn deden, kwam het uiteindelijke prijskaartje op 800 000 euro te liggen. Bertaccini tekent een contract tot medio 2027 bij de Kanaries. Het is echter nog maar de vraag of hij coach Thorsten Fink in de korte periode die nog rest kan overtuigen. 

Gaat Bertaccini potten breken bij STVV?

Meest recent

Lauberbach kan Hasi verwoesten: "Nog nooit meegemaakt"

RSC Anderlecht en KV Mechelen kijken elkaar recht in de ogen deze speeldag van de Jupiler Pro ...

13
13
Radja Nainggolan gooit alles op tafel: “Een minigangster”

Radja Nainggolan komt de afgelopen weken vaak in de media. Eerst was de middenvelder van KSC Lokeren ...

12
12
“Ja, ik doe het nog” – Van Gucht zorgt voor opschudding

Het was een ochtend met een hoek af in De Weekwatchers, het radioprogramma van Ruben Van Gucht op ...

35
35
'Courtois start oorlog: Real met rug tegen de muur'

Real Madrid doet het dit seizoen behoorlijk onder Xabi Alonso. Afgelopen speeldag werd nog de ...

56
56
Dieptepunt bij Anderlecht bereikt: “Géén titelambities meer”

RSC Anderlecht snakt al jaren naar een prijs, maar ook dit seizoen rommelt het bij Paars-Wit. De ...

152
152
Maskers vallen af bij Toby Alderweireld: "Het doet pijn..."

Het was een onthulling die niemand koud liet. Na weken van geruchten en giswerk kwam eindelijk het ...

15
15
Hasi oneens met media: "Wij hebben hem altijd nodig"

Thorgan Hazard kreeg vorige week de volle laag in bepaalde media. De aanvallende middenvelder ...

75
75
Grote ramp bij Club Brugge: dit loopt dramatisch af

Club Brugge lijkt onverslaanbaar, maar achter de mooie cijfers schuilt een onrustwekkend patroon. De ...

340
340
PSV maakt Belgische topclubs jaloers met zeer groot nieuws

PSV is een club die de afgelopen jaren de Eredivisie domineerde en het ook in Europa zeer goed deed. ...

83
83
Charleroi in crisis na volgende nederlaag: "Dit kan niet"

Rik De Mil krijgt Charleroi maar niet op de rails inzake resultaten. In Luik werd met 3-1 verloren. ...

62
62
Baseggio scherp voor Renard: "Waarom haal je hem naar RSCA?"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Besnik Hasi ligt terecht onder vuur, want de coach ...

379
379
Franse verbijstering: Vermeeren onder schietvuur bij OM

Drie keer starten, twee keer aan de rust naar de kant. Arthur Vermeeren botst met de strenge De ...

179
179
Standard viert uitbundig: "We haten die ploeg!"

Standard won de Waalse klassieker van Sporting Charleroi met 3-1. Een zege die deugd deed in de ...

115
115
Hasi onder vuur: brengt Neerpede alweer redding?

RSC Anderlecht moet winnen tegen KV Mechelen. Paars-Wit heeft geen topploeg, waardoor ze dus hun ...

217
217
'Sunderland wil nieuwe miljoenenslag slaan bij Club Brugge'

Na negen speeldagen telt de Premier League de nodige verrassingen en daar is Sunderland ...

649
649
'Grote opluchting na nieuwe ontwikkeling DAZN-soap'

Het is de laatste weken bibberen voor de Pro League en de Belgische profclubs door de ontwikkelingen ...

562
562
Geweldige dag voor deze Standard-man: "Zo gelukkig"

Standard kreeg een week geleden nog een pandoering, maar kan intussen weer lachen. Het stootte ...

97
97
Standard lonkt naar top zes na zege in Waalse kraker

Standard kreeg vorige week nog een pandoering van AA Gent, maar heeft die vakkundig doorgespoeld. De ...

111
111
'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Onder Domenico Tedesco was hij een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar sinds de ...

100
100
Doelpuntenfestijn op Lisp, Lokeren baalt alweer

Op Halloweenavond werd er stevig gebibberd in de Challenger Pro League. In een zinderend ...

77
77
Antwerp nog in Play-Off I? Wils is duidelijk

Antwerp slaagde er deze week eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen door in de beker Eupen ...

150
150
Volgende Belgische topcoach? Martens pakt fraaie prijs

De voorbije jaren lijkt er een nieuwe generatie Belgische trainers op te staan. Vincent Kompany ...

61
61
Baro doet Gent-fans straffe belofte bij verjaardagsfeest

AA Gent vierde de voorbije dagen al uitgebreid zijn 125ste verjaardag en dat deed het ook in stijl. ...

168
168
Standard weer kampioen: François stelt deadline

Standard nam in de zomer een frisse start, met een nieuwe eigenaar en een nieuw organigram. CEO ...

263
263
'Vedette bezorgt Pocognoli enorme opdoffer'

Sébastien Pocognoli kende een moeizame start bij AS Monaco met gelijke spelen in zijn eerste ...

118
118

Meer sportnieuws