'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

door
'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

AA Gent is met een domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup na een 0-1-nederlaag tegen Club Brugge. Voor Gift Orban werd dat wellicht zijn laatste match in Gentse loondienst. Volgens L'Equipe staat de spits op punt om Malick Fofana te volgen naar Olympique Lyon.

De Buffalo's kwamen eind vorig seizoen in handen van de Oost-Vlaamse zakenman Sam Baro. Tijdens de eerste transferperiode onder zijn bewind werd volop de kaart van het sportieve getrokken. Zo weigerde de club miljoenenboden op onder meer Orban en Hugo Cuypers. De sterkhouders bleven uiteindelijk ook aan boord, maar daar had wel financiële gevolgen.

LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Orban in voetsporen Fofana

Op de meest recente jaarrekening werd immers een verlies van ruim 19 miljoen euro gepresenteerd. Door die rode cijfers moest tijdens de winterse transferperiode dan ook de tering naar de nering gezet worden. Zo werd smaakmaker Fofana begin deze maand voor een aanzienlijk bedrag verkocht aan Olympique Lyon.

Maar dat bleek dus niet voldoende voor de Oost-Vlamingen. Zo hangt de volgende grote uitgaande transfer al in de lucht. Vlak na de bekermatch tegen Club Brugge maakte L'Equipe bekend dat ook Gift Orban op weg is naar Lyon. Een gerucht dat lijkt te kloppen, de toonaangevende Franse sportkrant wist eerder immers ook al het nieuws rond Fofana in primeur te brengen.

Niet de absolute jackpot

Orban werd een jaartje geleden naar Gent gehaald voor zo'n 3.3 miljoen en kende er een waanzinnige start met onder meer 20 goals in zijn eerste 22 duels. Maar tijdens de huidige jaargang kon hij die straffe prestaties niet bevestigen. De Nigeriaan moest dan ook vaker plaatsnemen op de bank dan hem lief was. Iets wat nu ook een effect heeft op de transfersom.

Afgelopen zomer werden nog bedragen tot 30 miljoen euro genoemd en tijdens de huidige mercato hoopte Gent naar verluidt ook op zo'n 20 miljoen. Maar volgens L'Equipe legt Lyon uiteindelijk 'slechts' 13 miljoen op tafel. Al komen daar ongetwijfeld nog de nodige bonussen en variabelen bovenop. Orban zelf kan dan weer voor 4.5 jaren tekenen. De verwachting is dat de deal snel rond geraakt, zodat Gent met de opbrengsten zelf ook versterking kan halen.

Gent had Orban in de zomer moeten verkopen ...

Meest recent

AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

27
27
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

113
113
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

175
175
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

77
77
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

144
144
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

134
134
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

176
176
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

97
97
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

326
326
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

143
143
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

131
131
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

62
62
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

66
66
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

143
143
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

248
248
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

63
63
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

380
380
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

226
226
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

178
178
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

291
291
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

178
178
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

422
422
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

798
798

Meer sportnieuws