'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

door
'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

AA Gent hervat dinsdagavond zijn seizoen met een bekerclash tegen Club Brugge. Door de afwezigheid van onder meer Tarik Tissoudali, wordt Gift Orban dan opnieuw in de basiself verwacht. De Nigeriaan krijgt zo een nieuwe kans om zich te herpakken na een matige eerste seizoenshelft.

Ongeveer een jaar geleden belandde Orban in Gent. Met de opbrengsten van de verkoop van Ibrahim Salah aan Stade Rennais, kon hij overgenomen worden van het Noorse Stabaek. De Buffalo's telden uiteindelijk een slordige 3.3 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar al snel bleek hij die investering helemaal waard.

Orban ging namelijk als een wervelwind van start bij zijn nieuwe werkgever. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Conference League scoorde hij met de ogen dicht. Uiteindelijk sloot de spits het voorbije seizoen af met 20 doelpunten in 22 duels namens de Buffalo's.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Terugval in eerste seizoenshelft

Die straffe cijfers leken hem in de zomer een nieuwe toptransfer te gaan opleveren. Uiteindelijk slaagde Gent er echter toch in om hem aan boord te houden door niet af te wijken van een forse vraagprijs van zo'n 30 miljoen euro. Maar sindsdien is Orban in het sukkelstraatje beland.

Zo nu en dan zorgde hij wel voor een uitschieter zoals zijn Europese hattricks tegen Pogon en Breidablik, maar over het algemeen bracht hij in de voorbije maanden te weinig. In de competitie scoorde de spits nog maar drie keer. Bovendien kreeg hij er door de wederopstanding van Tissoudali een zware concurrent bij.

Bijgevolg moet Orban al een tijdje vrede nemen met een beperkt rol. Nu Tissoudali op de Africa Cup zit, krijgt hij echter een uitgelezen kans om het momentum volledig in zijn voordeel te keren. Als hij tenminste niet kiest voor een vertrek tijdens de wintermercato.

Gent open voor transfer

Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat AA Gent in januari wel degelijk openstaat voor een verkoop van de Nigeriaan. Maar dan moet de club wel zicht hebben op een directe vervanger. En uiteraard moet het juiste bedrag op tafel komen. Naar verluidt bedraagt de vraagprijs nog steeds zo'n 20 miljoen euro. Het valt te betwijfelen of een club zover wil gaan na zijn mindere prestaties van de voorbije maanden.

Orban blijft deze winter bij Gent ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

65
65
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

38
38
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

476
476
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

234
234
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

380
380
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

134
134
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

183
183
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

96
96
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

521
521
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

462
462
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396

Meer sportnieuws