'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

839 stemmen
'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

AA Gent hervat dinsdagavond zijn seizoen met een bekerclash tegen Club Brugge. Door de afwezigheid van onder meer Tarik Tissoudali, wordt Gift Orban dan opnieuw in de basiself verwacht. De Nigeriaan krijgt zo een nieuwe kans om zich te herpakken na een matige eerste seizoenshelft.

Ongeveer een jaar geleden belandde Orban in Gent. Met de opbrengsten van de verkoop van Ibrahim Salah aan Stade Rennais, kon hij overgenomen worden van het Noorse Stabaek. De Buffalo's telden uiteindelijk een slordige 3.3 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar al snel bleek hij die investering helemaal waard.

Orban ging namelijk als een wervelwind van start bij zijn nieuwe werkgever. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Conference League scoorde hij met de ogen dicht. Uiteindelijk sloot de spits het voorbije seizoen af met 20 doelpunten in 22 duels namens de Buffalo's.

LEES OOK: Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Terugval in eerste seizoenshelft

Die straffe cijfers leken hem in de zomer een nieuwe toptransfer te gaan opleveren. Uiteindelijk slaagde Gent er echter toch in om hem aan boord te houden door niet af te wijken van een forse vraagprijs van zo'n 30 miljoen euro. Maar sindsdien is Orban in het sukkelstraatje beland.

Zo nu en dan zorgde hij wel voor een uitschieter zoals zijn Europese hattricks tegen Pogon en Breidablik, maar over het algemeen bracht hij in de voorbije maanden te weinig. In de competitie scoorde de spits nog maar drie keer. Bovendien kreeg hij er door de wederopstanding van Tissoudali een zware concurrent bij.

Bijgevolg moet Orban al een tijdje vrede nemen met een beperkt rol. Nu Tissoudali op de Africa Cup zit, krijgt hij echter een uitgelezen kans om het momentum volledig in zijn voordeel te keren. Als hij tenminste niet kiest voor een vertrek tijdens de wintermercato.

Gent open voor transfer

Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat AA Gent in januari wel degelijk openstaat voor een verkoop van de Nigeriaan. Maar dan moet de club wel zicht hebben op een directe vervanger. En uiteraard moet het juiste bedrag op tafel komen. Naar verluidt bedraagt de vraagprijs nog steeds zo'n 20 miljoen euro. Het valt te betwijfelen of een club zover wil gaan na zijn mindere prestaties van de voorbije maanden.

Orban blijft deze winter bij Gent ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

45
45
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

287
287
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

131
131
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

280
280
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

294
294
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

602
602
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

189
189
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

525
525
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

742
742
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

814
814
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

384
384
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1322
1322
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

488
488
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws