'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

839 stemmen
'Gent beslist over winters vertrek Orban: vraagprijs gekend'

AA Gent hervat dinsdagavond zijn seizoen met een bekerclash tegen Club Brugge. Door de afwezigheid van onder meer Tarik Tissoudali, wordt Gift Orban dan opnieuw in de basiself verwacht. De Nigeriaan krijgt zo een nieuwe kans om zich te herpakken na een matige eerste seizoenshelft.

Ongeveer een jaar geleden belandde Orban in Gent. Met de opbrengsten van de verkoop van Ibrahim Salah aan Stade Rennais, kon hij overgenomen worden van het Noorse Stabaek. De Buffalo's telden uiteindelijk een slordige 3.3 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar al snel bleek hij die investering helemaal waard.

Orban ging namelijk als een wervelwind van start bij zijn nieuwe werkgever. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Conference League scoorde hij met de ogen dicht. Uiteindelijk sloot de spits het voorbije seizoen af met 20 doelpunten in 22 duels namens de Buffalo's.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Terugval in eerste seizoenshelft

Die straffe cijfers leken hem in de zomer een nieuwe toptransfer te gaan opleveren. Uiteindelijk slaagde Gent er echter toch in om hem aan boord te houden door niet af te wijken van een forse vraagprijs van zo'n 30 miljoen euro. Maar sindsdien is Orban in het sukkelstraatje beland.

Zo nu en dan zorgde hij wel voor een uitschieter zoals zijn Europese hattricks tegen Pogon en Breidablik, maar over het algemeen bracht hij in de voorbije maanden te weinig. In de competitie scoorde de spits nog maar drie keer. Bovendien kreeg hij er door de wederopstanding van Tissoudali een zware concurrent bij.

Bijgevolg moet Orban al een tijdje vrede nemen met een beperkt rol. Nu Tissoudali op de Africa Cup zit, krijgt hij echter een uitgelezen kans om het momentum volledig in zijn voordeel te keren. Als hij tenminste niet kiest voor een vertrek tijdens de wintermercato.

Gent open voor transfer

Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat AA Gent in januari wel degelijk openstaat voor een verkoop van de Nigeriaan. Maar dan moet de club wel zicht hebben op een directe vervanger. En uiteraard moet het juiste bedrag op tafel komen. Naar verluidt bedraagt de vraagprijs nog steeds zo'n 20 miljoen euro. Het valt te betwijfelen of een club zover wil gaan na zijn mindere prestaties van de voorbije maanden.

Orban blijft deze winter bij Gent ...

Meest recent

'Vandenhaute & Alderweireld willen Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

5
5
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

67
67
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

157
157
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

52
52
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

58
58
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

36
36
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

115
115
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

63
63
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

47
47
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

289
289
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

174
174
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

196
196
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

385
385
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

98
98
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

229
229
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

409
409
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

191
191
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

177
177
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

75
75
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

301
301
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

102
102
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

353
353
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1093
1093

Meer sportnieuws