'Tottenham slaat toe na straffe prestaties Openda'

door
'Tottenham slaat toe na straffe prestaties Openda'

Een aantal Belgen in buitenlandse loondienst liet zich dit seizoen al behoorlijk opmerken op het Europese toneel. Zo ook Loïs Openda, die uitstekend van start is gegaan bij RB Leipzig. Zijn goede prestaties leiden nu zelfs het vertrek van een grote naam in.

Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits in de zomer van 2022 definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club RC Lens. Dat bleek een uitstekende keuze.

Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand. Toch besloot hij de Champions League in te duiken met een andere club. Na amper één jaar volgde echter al een nieuwe transfer.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Nieuwe Bundesliga-sensatie

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zelfs zijn clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard.

De Rode Duivel heeft inmiddels 25 wedstrijden op de teller staan namens zijn Duitse werkgever. Daarin was hij goed voor liefst 15 doelpunten en 4 assists. En die knappe prestaties leiden nu ook tot een vertrek van één van zijn concurrenten.

Tottenham plukt concurrent weg

Zo raakte eerder al bekend dat Timo Werner in januari mag beschikken. De international heeft nochtans meer dan 50 interlands bij Duitsland op de teller en scoorde al ruim 110 goals namens Leipzig. Maar mede door de straffe prestaties van Openda komt hij dit seizoen weinig actie.

In januari zal hij dan ook verhuurd worden om zich in de kijker te gaan spelen met oog op een EK-selectie. En zijn bestemming lijkt inmiddels bekend. Zo meldt Sky Germany dat Werner op punt staat om bij Tottenham Hotspur aan de slag te gaan. Het zou gaan om een huurbeurt tot eind dit seizoen zonder aankoopoptie.

Wie is momenteel de beste aanvaller volgens u?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

28
28
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

24
24
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

100
100
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

45
45
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

121
121
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

142
142
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

78
78
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

302
302
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

454
454
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

87
87
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

27
27
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

483
483
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

119
119
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

172
172
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

275
275
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2495
2495
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

201
201
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

584
584
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

279
279
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

715
715

Meer sportnieuws