'AA Gent knalt met toptransfer van Champions League-niveau'

door
'AA Gent knalt met toptransfer van Champions League-niveau'

Door financiële redenen is de transfer van Hakon Valdimarsson (Elfsborg) naar AA Gent niet langer haalbaar, en als reactie hierop staan de Buffalo’s op het punt om Daniel Schmidt (Sint-Truiden) naar de club te halen.

Ondanks zijn kwaliteiten als een van de beste doelmannen in de Pro League, liep zijn geplande transfer vorige zomer helemaal verkeerd, wat leidde tot een huidige trieste situatie waarin hij momenteel als vierde doelman bij Sint-Truiden is.

De Japanse doelman staat bekend om zijn professionaliteit, constantheid en wordt door voormalige coaches en teamgenoten beschouwd als een onderschatte doelman van Champions League-niveau

Geen Hakon Valdimarsson, wel Daniel Schmidt

Paul Nardi is out voor de rest van het seizoen, en bovendien loopt zijn contract in juni af. AA Gent heeft momenteel Davy Roef als eerste doelman, met de jonge talenten Célestin De Schrevel (21) en Louis Fortin (21) als back-ups.

In januari gaat de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kan uitdagen. Hákon Valdimarsson, de IJslandse international die bij Elfsborg werd uitgeroepen tot doelman van het jaar in Zweden, was een mogelijke kandidaat bij de Buffalo’s.

De eerste contacten werden al gelegd tussen beide partijen, maar de haalbaarheid van deze transfer hing te sterk af van de vraagprijs van Elfsborg en de salariseisen van Valdimarsson zelf. Het lijkt erop dat hij voor maximaal twee miljoen euro beschikbaar zou kunnen zijn, maar dat is te duur voor AA Gent.

Een goedkoper alternatief is Daniel Schmidt van Sint-Truiden, en het ziet ernaar uit dat de Japanner de nieuwe doelman van de Buffalo’s zal worden.

Sint-Truiden moest en zou Schmidt verkopen

Daniel Schmidt heeft de afgelopen vier seizoenen bewezen een van de beste doelmannen in de Pro League te zijn, waardoor het logisch was dat hij in het afgelopen tussenseizoen aasde op een transfer.

Club Brugge had de Japanner op de lijst staan om een schaduwrol te vervullen achter de onbetwiste nummer één, Simon Mignolet, en voor Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken.

Club Brugge nam begin juli contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs voor de Japanse doelman bleek toen een probleem te zijn.

Ook het Turkse Ankaragücü was concreet in de markt voor Schmidt, waar hij zich financieel goed zou kunnen verbeteren, maar de Japanner raakte echter niet overtuigd van het sportieve plaatje.

Met Schmidt in zijn laatste contractjaar bij Sint-Truiden moest en zou hij vorige zomer verkocht worden. Dit zou hem de kans geven om de stap naar een hoger niveau te zetten die hij verdiende, terwijl STVV nog steeds een transfersom kon ontvangen voor de ervaren 31-jarige doelman.

Schmidt raakt niet weg: “Een trieste zaak”

Uiteindelijk leek Daniel Schmidt op weg naar FC Metz, waar Luciano D’Onofrio een grote invloed heeft, aan het einde van de zomermercato. In de absolute slotfase van de transfermarkt blies de Franse club de transfer plotseling af.

Metz keurde de doelman medisch af, maar volgens STVV gebeurde dit zonder duidelijke redenen. Als reactie hierop diende de club onmiddellijk een klacht in bij de FIFA. “Een trieste zaak is het”, meldde Het Nieuwsblad.

Schmidt slaagde er dus niet in om voor het sluiten van de zomermercato te vertrekken, waardoor Sint-Truiden met een aanzienlijk probleem werd geconfronteerd. De club wilde dringend af van het salaris van de doelman, en sinds eind augustus maakte hij geen deel meer uit van de A-kern.

Sint-Truiden had bovendien al vroeg geanticipeerd op het vertrek van Schmidt door de high potential Zion Suzuki aan te trekken als de nieuwe nummer één. Hierdoor verkommert Schmidt momenteel als vierde doelman in Limburg.

“Ik kan alleen maar zeggen dat andere ploegen dom zijn dat ze Daniel niet zijn komen halen”, zei Sint-Truiden coach Thorsten Fink. “Hij is een topkeeper en we hebben veel respect voor hem. Het is heel jammer wat Daniel is overkomen, maar nu is Zion (Suzuki) onze eerste doelman."

"Hij geldt als één van de grootste keeperstalenten ter wereld, die moeten we koesteren.”

Doelman van Champions League-niveau

Daniel Schmidt was vier jaar lang de onbetwiste nummer één van Sint-Truiden en hij was één van de beste doelmannen in België. Bernd Hollerbach, vorig seizoen de coach van Sint-Truiden, stelde dat hij moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien.

“Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach vorig seizoen in Het Belang van Limburg.

Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

Schmidt is professioneel, hardwerkend en constant, op enkele zeldzame foutjes na. “Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Bernd Hollerbach in een ander interview met BILD.

Ex-ploegmaat Christian Brüls, nu bij Zulte Waregem, vindt hem zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt. “Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau."

"En ik kan het weten, want ik heb al met keepers van dat niveau samen gespeeld. Het is jammer dat hij niet de erkenning krijgt die hij verdient. Daniel valt misschien niet op, want hij is totaal geen showman. Maar hij is wel een topper. Ik heb het voor spelers met dat profiel”, zei Brüls in september vorig jaar aan Het Belang van Limburg.

JOUW MENING TELT:
Schmidt zou een toptransfer zijn voor AA Gent

Meest recent

'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

43
43
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

133
133
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

686
686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

64
64
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

251
251
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

238
238
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

149
149
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

102
102
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

105
105
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

163
163
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

61
61
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

488
488
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

139
139
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

352
352
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

57
57
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

80
80
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

531
531
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

105
105
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

122
122
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

739
739
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

228
228
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

345
345
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

302
302
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

241
241
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

75
75

Meer sportnieuws