De nationale voetbalbond van Mexico heeft zaterdag besloten bondscoach José Manuel de la Torre op non-actief te stellen. De keuzeheer wordt door de bond verantwoordelijk gehouden voor de matige resultaten van de nationale ploeg tijdens de laatste maanden.
Vrijdagavond (plaatselijke tijd) verloor Mexico in eigen huis met 1-2 van Honduras. Door de nederlaag moeten de Mexicanen vrezen voor hun deelname aan het
WK in Brazilië. Mexico staat momenteel vierde in de kwalificatiepoule. Hierin ontvangen de nummers één tot drie een ticket voor de groepsfase, de nummer vier speelt een play-off.
Eerder dit jaar werd Mexico onder De la Torre uitgeschakeld tijdens de groepsfase van de Confederations Cup, terwijl het op de Gold Cup werd uitgeschakeld door het veel kleiner geachte Panama. Het verlies tegen Panama was de spreekwoordelijke druppel. Assistent-trainer Luis Fernando Tena zal voorlopig de honneurs waarnemen.