Ochtendkranten genadeloos: Antwerp-dissonant krijgt 3 op 10

door
Ochtendkranten genadeloos: Antwerp-dissonant krijgt 3 op 10

Voor Antwerp FC lijkt de Europese campagne er dit seizoen al na de groepsfase op te zitten. In de Champions League blijft de Great Old immers achter met een pijnlijke 0 op 12. Dinsdagavond werd ook op het veld van FC Porto verloren: 2-0.

De avond begon al met een flinke tegenvaller voor de Belgische kampioen. Shakhtar Donetsk, op papier de grootste concurrent voor de derde plaats, zorgde immers voor een grote stunt door met 1-0 te winnen van FC Barcelona. Om een waterkans op Europese overwintering te behouden, moest Antwerp dus zelf ook de volle buit pakken.

En de ploeg van coach Mark van Bommel begon aanvankelijk ook niet slecht aan de partij in het Drakenstadion. Maar naarmate de eerste helft vorderde nam Porto de match zelf in handen. Bovendien staken de bezoekers een handje toe: Gyrano Kerk veroorzaakte een overbodige strafschop, waarna Evanilson de score opende.

LEES OOK: 'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Doodsteek na rode kaart

Na de pauze bleef de thuisploeg grotendeels baas, al konden de bezoekers zo nu en dan wel tegenprikken. Porto kreeg echter wederom een cadeautje. Zo ging Jurgen Ekkelenkamp met de onderkant van de voet door op zijn tegenstander. Na een VAR-interventie kon de scheidsrechter dan ook niet anders dan de middenvelder rood te geven.

Met een mannetje minder tussen de lijnen verweerde Antwerp zich dapper, om finaal toch met 2-0 ten onder te gaan. De uitsluiting van Ekkelenkamp was dan ook nefast. Al zat de Nederlander ook voor zijn rode kaart totaal niet in de wedstrijd. Daags nadien zijn de kranten dan ook scherp.

Bij de beoordelingen van Het Nieuwsblad, krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 3 op 10. "Niet zuiver genoeg wanneer het echt belangrijk werd. Zo’n onzuiverheid was ook de directe aanleiding voor zijn rode kaart. Was één keer prominent in beeld en dat was tijdens zijn uitsluiting", klinkt het hard.

Mager beestje

Ook bij Het Laatste Nieuws is men niet mals. "Ging met z’n voet vooruit in de tackle en liet Antwerp daardoor 40 minuten met 10 spelen. Zat tot dat moment ook helemaal niet in de match", verklaart men daar zijn 4 op 10. "Hij mag zichzelf toch wel eens in vraag beginnen stellen, want qua goals en assist is het voor een nummer tien - nou ja - ook een mager beestje", voegt chef voetbal Niels Poissonier daar aan toe.

Antwerp moet in januari een directe vervanger voor hem halen ...

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

23
23
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

256
256
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

35
35
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

93
93
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

306
306
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

226
226
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

150
150
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

139
139
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

396
396
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

335
335
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

131
131
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

814
814
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

438
438
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

127
127
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

556
556
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

703
703
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1031
1031
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

172
172
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

146
146
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws