Strijd om Ballon d'Or: "Messi? Er kan maar twee man winnen"

door
Strijd om Ballon d'Or:

Eind oktober is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Karim Benzema opvolgt op de erelijst van de Ballon d'Or. Inmiddels werden de 30 overgebleven genomineerden naar buiten gebracht. Maar volgens de Franse middenvelder Adrien Rabiot zijn er maar twee echte kanshabbers.

Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden.

Zo wordt de opvolger van Karim Benzema dit jaar op 30 oktober bekend gemaakt. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden. En inmiddels zijn de genomineerden dus ook bekend.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Twee topfavorieten

Zo maakte organisator 'France Football' de lijst met de 30 overgebleven kanshebbers bekend. Daarbij één Belg: Kevin De Bruyne. Maar hoewel zijn aandeel van De Bruyne in de historische treble van Manchester City aanzienlijk was, is de kans klein dat hij effectief met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.

De concurrentie is immers moordend. Niet in het minst van zijn ploegmaat Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine werd in de zomer nog verkozen tot 'UEFA Player of the Year'. De meeste bookmakers tippen Lionel Messi echter als absolute favoriet na het behalen van de wereldtitel met Argentinië.

Géén Messi?

Maar daar is Rabiot het niet mee eens. De middenvelder van Juventus en de Franse nationale ploeg ziet maar twee echte kandidaten: Haaland en zijn landgenoot Kylian Mbappé. "Ik hoor veel mensen zeggen dat Messi gaat winnen. Maar er zijn er maar twee die daar recht op hebben. Puur op basis van sportieve prestaties zal het gaan tussen Mbappé en Haaland", klonk het bij RMC. "Wat er ook beslist wordt, niet iedereen zal het ermee eens zijn. Maar het zal tussen die twee gaan. Alle andere spelers sluit ik uit."

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

18
18
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

27
27
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

244
244
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

244
244
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

235
235
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

530
530
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

538
538
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

284
284
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

97
97
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

141
141
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

49
49
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

79
79
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

407
407
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

137
137
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

133
133
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

192
192
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

370
370
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

118
118
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

62
62

Meer sportnieuws