Strijd om Ballon d'Or: "Messi? Er kan maar twee man winnen"

408 stemmen
Strijd om Ballon d'Or:

Eind oktober is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Karim Benzema opvolgt op de erelijst van de Ballon d'Or. Inmiddels werden de 30 overgebleven genomineerden naar buiten gebracht. Maar volgens de Franse middenvelder Adrien Rabiot zijn er maar twee echte kanshabbers.

Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden.

Zo wordt de opvolger van Karim Benzema dit jaar op 30 oktober bekend gemaakt. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden. En inmiddels zijn de genomineerden dus ook bekend.

LEES OOK: Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Twee topfavorieten

Zo maakte organisator 'France Football' de lijst met de 30 overgebleven kanshebbers bekend. Daarbij één Belg: Kevin De Bruyne. Maar hoewel zijn aandeel van De Bruyne in de historische treble van Manchester City aanzienlijk was, is de kans klein dat hij effectief met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.

De concurrentie is immers moordend. Niet in het minst van zijn ploegmaat Erling Haaland. De Noorse doelpuntenmachine werd in de zomer nog verkozen tot 'UEFA Player of the Year'. De meeste bookmakers tippen Lionel Messi echter als absolute favoriet na het behalen van de wereldtitel met Argentinië.

Géén Messi?

Maar daar is Rabiot het niet mee eens. De middenvelder van Juventus en de Franse nationale ploeg ziet maar twee echte kandidaten: Haaland en zijn landgenoot Kylian Mbappé. "Ik hoor veel mensen zeggen dat Messi gaat winnen. Maar er zijn er maar twee die daar recht op hebben. Puur op basis van sportieve prestaties zal het gaan tussen Mbappé en Haaland", klonk het bij RMC. "Wat er ook beslist wordt, niet iedereen zal het ermee eens zijn. Maar het zal tussen die twee gaan. Alle andere spelers sluit ik uit."

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: nieuwe naam op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

26
26
'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

118
118
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

73
73
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

50
50
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

50
50
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

87
87
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

389
389
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

237
237
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

160
160
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

171
171
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

45
45
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

92
92
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

919
919
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

495
495
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

212
212
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

70
70
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

303
303
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

115
115
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

116
116
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

201
201
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41

Meer sportnieuws