Nieuwe draaischijf bij Anderlecht: "Hij belichaamt ons voetbal"

door
Nieuwe draaischijf bij Anderlecht:

RSC Anderlecht kan zondagavond zowaar mee aan kop komen in de Jupiler Pro League, maar dan moeten de Brusselaars wel zien te winnen op eigen veld tegen Sporting Charleroi. Om het verschil te maken wordt onder meer op Alexis Flips gerekend. Die wist op korte tijd al een uitstekende indruk achter te laten.

Door het maandenlange uitvallen van Yari Verschaeren en het transfervrije vertrek van Lior Refealov, was Anderlecht al een tijdje op zoek naar een nieuwe spelmaker. Iemand die de nodige portie creativiteit aan het elftal van coach Brian Riemer kon toevoegen. En na lang zoeken werd uiteindelijk de geschikte persoon gevonden in de Franse Ligue 1.

LEES OOK: Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Nieuwe draaischijf

Zo pakten de Brusselaars uit met de komst van Flips. De 23-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste sterkhouder bij Stade Reims. Maar daar was hij zijn laatste contractjaar ingegaan. En dus kon Anderlecht hem voor een beperkte som van zo'n 3.5 miljoen euro overnemen. Voorlopig lijkt Paars-Wit daarmee een gouden zaak te hebben gedaan.

Tijdens zijn debuutmatch in Brusselse loondienst groeide Flips immers meteen uit tot één van de smaakmakers. Achteraf oogstte hij heel wat lof. En ook zijn ploegmaats blijken gecharmeerd door de nieuwe spelmaker. Spits Kasper Dolberg bijvoorbeeld, kwam na Flips' eerste match persoonlijk naar hem toe om te verklaren dat hij de Fransman erg kan waarderen.

Slim en sterk aan de bal

Ook zijn landgenoot doelman Maxime Dupé is behoorlijk enthousiast. "Ik ken hem, ik heb verschillende keren tegen hem gespeeld. Slimme kerel en heel sterk bal aan de voet. Hij belichaamt het offensieve voetbal dat we willen brengen", aldus het sluitstuk in gesprek met Het Laatste Nieuws.

Anderlecht gaat dit seizoen meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

163
163
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

23
23
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

88
88
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

74
74
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

94
94
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

135
135
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

161
161
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

59
59
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

201
201
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

75
75
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

87
87
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

474
474
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

420
420
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

869
869
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

311
311
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

461
461
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

283
283
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1076
1076
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

356
356
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

405
405
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

223
223
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

679
679
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

280
280

Meer sportnieuws