The Times: 'Kompany op vierkoppig lijstje bij grootmacht'

door
The Times: 'Kompany op vierkoppig lijstje bij grootmacht'

Het ticket voor de Premier League is inmiddels al op zak en als de logica gerespecteerd wordt, pakt Vincent Kompany in de komende dagen ook de titel in de Championship met Burnley FC. In Engeland wordt dan ook volop gespeculeerd over zijn toekomst. Volgens het doorgaans betrouwbare The Times hoort de Belgische coach zelfs bij de vier overgebleven kandidaten om over te nemen bij Chelsea.


Burnley staat momenteel soeverein aan de leiding in de Championship: de promotie naar de Premier League is inmiddels al op zak en het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens de titel wordt binnen gehaald. Daarnaast plaatste Kompany zijn ploeg ook voor de kwartfinales van de FA Cup. Daarin toonde zijn ex-club Manchester City zich wel een maatje te groot. Maar vlak na de loting liet City-coach Pep Guardiola dan ook al verstaan dat Kompany voorbestemd is om op termijn in zijn voetsporen te treden.

Een terugkeer naar het Etihad Stadium lijkt evenwel niet op korte termijn aan de orde. Maar ondertussen wordt Kompany wel gelinkt aan andere topclubs. Volgens The Times, doorgaans een goed ingevoerde bron, is hij één van de topkandidaten bij Chelsea. De Blues zijn na een dramatisch seizoen op zoek naar een nieuwe trainer die de club in de komende jaren weer naar de nodige successen kan leiden. Er zouden momenteel nog vier grote kanshebbers voor de job zijn. Naast Kompany ook Julian Nagelsmann, Mauricio Pochettino en een niet nader genoemde trainer.

GESPREKKEN VOLGEN SNEL
Paul Winstanley en Laurence Stewart, beiden aan de slag als sportief directeur op Stamford Bridge, nemen momenteel het selectieproces voor hun rekening. Zij zullen in de komende weken allerlei gesprekken volgen en een rapport samenstellen, op basis daarvan zal één favoriete kandidaat een concreet voorstel krijgen. Overigens zou de naam van Kompany ook bij Tottenham Hotspur op de lijst staan. De ex-Rode Duivel liet zelf al meermaals verstaan dat hij niet over zijn toekomst wil speculeren tijdens het seizoen.

LEES OOK: Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Kompany blijft gewoon bij Burnley ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

162
162
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

48
48
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

257
257
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

360
360
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

405
405
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

635
635
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

785
785
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

510
510
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1236
1236
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

795
795
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

451
451
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1127
1127
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

228
228
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

156
156
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

674
674
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

927
927
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1539
1539

Meer sportnieuws