Hein Vanhaezebrouck is niet tevreden met de jeugdwerking van KAA Gent. De oefenmeester van de Buffalo's vergelijk deze week nog zijn ploeg met leider KRC Genk, die kunnen rekenen op een constante doorstroom van talentvolle spelers. Volgens Vanhaezebrouck moet Gent het echter hebben van spelersmakelaars.
De uitspraken van de Gentse coach sloegen in als een bom. Vanhaezebrouck stoort zich al langer aan de beperkte kern waarmee hij moet werken. Blessures zorgden ervoor dat hij dit weekend met moeite 18 spelers bijeen kon rapen, waaronder twee extra doelmannen. De oefenmeester vergelijk bij Het Laatste Nieuws de situatie bij de Buffalo's met de die van KRC Genk.
“Ik had ook een jonge gast op de bank kunnen zetten. Maar die had ik toch niet ingebracht. Omdat zij niet klaar zijn voor dit niveau. Salah en Fofana zijn de enige youngsters die dit niveau al aankonden. Er komt niémand achter. Ook dát is het verschil met Genk. Hun jeugdwerking staat als een huis", klonk het scherp.
TEGENSTRIJDIG
Een uitspraak die ook beloftencoach Emilio Ferrera niet is ontgaan. “Volgens mij bedoelt Hein dat de jeugdspelers achter Salah en Fofana óp dit moment nóg niet klaar zijn. Heeft hij dan gelijk? Waarschijnlijk. Ik beschouw dit niet als kritiek. Je moet durven zeggen tegen die jonge gasten dat ze nog niet klaar zijn. Ze alleen maar ophemelen, dat werkt niet. Hein heeft overigens de kwaliteit om niet naar een geboortedatum van een speler te kijken."
Mats Buelinckx