Anderlecht ruikt superdeal: ‘Beter dan Bendtner’

1505
Anderlecht ruikt superdeal: ‘Beter dan Bendtner’

Anderlecht heeft dit seizoen veel problemen en eentje daarvan ligt duidelijk in de aanvalslinie. Sporting is te veel aangewezen op Fábio Silva, die door zijn genereuze inspanning vaak wat frisheid mist in de box. Een extra spits is daarom welkom in het Lotto Park en daarvoor heeft Anderlecht zijn zinnen gezet op Casper Tengstedt, de uitermate vlot scorende spits van Rosenborg BK.


NIEUWE SPITS GEZOCHT

De doelpuntenproductie van Anderlecht komt dit seizoen vooral via Fábio Silva en Lior Refaelov. Het duo is op het offensief gebied onmisbaar bij de Belgische recordkampioen, maar zij werken zich ook te pletter in de andere linies van het veld. Daarnaast voldoen Benito Raman en Sebastiano Esposito niet aan de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park. Eerder werd Dion Drena Beljo gelinkt aan Sporting en nu het is de beurt aan Casper Tengstedt.



De spanning loopt alvast hoog op bij Anderlecht, want Robin Veldman haalde Fábio Silva vroegtijdig naar de kant in de wedstrijd tegen Antwerp FC. En de Portugees was duidelijk ongelukkig met die beslissing van zijn coach: zijn gezicht sprak boekdelen en hij schopte ook ostentatief rond zich heen. De huurling van Wolverhampton Wanderers kan de aanval niet op zijn eentje dragen en daarom is een nieuwe spitsbroeder geen overbodige luxe. Volgens Adresseavisen kan Casper Tengstedt dat worden.

BIJNA ZOALS ONUACHU

De 22-jarige Deense spits werd vorige zomer voor een half miljoen euro weggehaald bij AC Horsens, maar die beperkte investering heeft hij ondertussen al dubbel en dik terugbetaald. Casper Tengstedt scoorde dit seizoen al 15 doelpunten in 13 competitiewedstrijden, en hij gaf daarin ook nog eens 6 assists. Met een waanzinnig gemiddelde van 1,07 doelpunt per wedstrijd komt hij aardig in de buurt van Paul Onuachu bij KRC Genk, de sterke Nigeriaan scoort momenteel 1,32 doelpunt per wedstrijd.



Casper Tengstedt weet ook één op drie van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, en dat is een indrukwekkende ratio als centrumspits. Het mag dan ook niet verbazen dat Anderlecht de 22-jarige heeft geïdentificeerd als mogelijke aanwinst in de komende wintermercato, want Sporting heeft dringend nood aan aanvallende en vlotscorende versterking. Enig probleem: volgens Adresseavisen wil Rosenborg BK alleen maar settelen voor een verkoop aan 5 miljoen euro.

FANTASTISCHE AFWERKER

Casper Tengstedt maakt dus een enorme impact bij Rosenborg en zijn coach Kjetil Rekdal, onder meer ex-speler en -coach van Lierse, loopt hoog op met zijn spits. “We moeten hem niet te vroeg de hemel inprijzen”, zei Rekdal over Tengstedt. “Maar hij is een fantastische afwerker. Hij is goed wanneer hij kansen krijgt. Zijn vorm is buiten alle verwachtingen. Hij is een uitstekende spits en hij is bovendien ook nog jong. We kunnen alleen maar hopen dat we hem kunnen houden”, aldus Rekdal.



Kjetil Rekdal mag dan wel hopen om Casper Tengstedt nog lang bij Rosenborg te houden, maar de algemene verwachting is dat de spits weldra onhoudbaar wordt voor de Noorse topclub. Jacob Krüger, de makelaar van Tengstedt, verklaart dat er geen intentie is om Rosenborg te verlaten, maar hij ontkent ook niet dat er ‘iets kan gebeuren’ met zijn cliënt in de eerstkomende wintermercato. Naast de interesse van Anderlecht ligt ook het Italiaanse Genoa op de loer voor hem.

BETER DAN BENDTNER

Casper Tengstedt is dus een grote revelatie in Noorwegen en hij is alvast niet de eerste Deense spits die hoge ogen gooit bij Rosenborg BK. Nicklas Bendtner werd de grootste ster in de Eliteserien toen hij in 2017 arriveerde bij Rosenborg. Bendtner hielp de club aan twee Noorse titels en hij werd ook de topschutter van de competitie. Tengstedt wil absoluut in de voetsporen treden van zijn landgenoot en hij beseft dat Rosenborg een club is waar Deense spelers uitstekend kunnen gedijen.



“Ik weet niet of ik zo crazy ben zoals Bendtner naast het veld, maar op het veld wil ik graag zijn zoals hem. Hij had een uitstekende tijd bij Rosenborg en hij scoorde heel veel doelpunten. Dat wil ik ook bereiken”, zei Tengstedt aan Bold.dk. En voorlopig overtreft Tengstedt alvast zijn landgenoot op het gebied van doelpunten scoren. Tengstedt lukte ondertussen al 15 doelpunten in zijn eerste 13 competitiewedstrijden voor Rosenborg, terwijl Nicklas Bendtner daar startte met 4 goals in zijn eerste 13 matchen.

UITZONDERLIJK BEDRAG

Anderlecht zou het scorend vermogen van Casper Tengstedt wel goed kunnen gebruiken, maar het enige struikelblok zal wellicht de vraagprijs van 5 miljoen euro zijn. De laatste keer dat Anderlecht een transfer van die grootteorde realiseerde was in 2019, toen Landry Dimata (VfL Wolfsburg, 5 miljoen euro), Kemar Roofe (Leeds United, 6 miljoen euro) en Michel Vlap (sc Heerenveen, 6,9 miljoen euro) naar de club kwamen. Sindsdien betaalde Anderlecht nooit meer dan 4 miljoen euro voor een speler: dat was Kristoffer Olsson (Krasnodar).

LEES OOK: Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Moet Anderlecht een extra spits halen?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

28
28
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

20
20
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

44
44
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

72
72
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

218
218
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

72
72
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

64
64
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

155
155
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

39
39
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

154
154
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

706
706
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

57
57
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

69
69
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

353
353
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

190
190
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

228
228
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

145
145

Meer sportnieuws