Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

87
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de 4-0-pandoering in Gent blikt Paars-Wit terug op drie nederlagen in de laatste vier wedstrijden en dat maakt dat er de voorbije weken heel wat kritiek kwam op Vitor Bruno.

De tactische keuzes van de Portugese trainer werden vanuit zowat alle hoeken in vraag gesteld. Vooral het feit dat hij plots zijn hele elftal overhoop gooide en spelers op andere posities ging uitspelen, deed wenkbrauwen fronsen. In Gent speelde Enric Llansana plots als tien, terwijl eerder overbodig geachte spelers als Mario Stroeykens en Adriano Bertaccini plots weer in de armen gesloten werden.

LEES OOK: Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Bornauw tikt experimenterende Bruno op de vingers

Zeker dat laatste zinde het bestuur niet. In een groot interview tikt CEO Kenneth Bornauw zijn trainer toch stevig op de vingers. "Er is te veel geëxperimenteerd terwijl we elke week moeten presteren", citeert Het Laatste Nieuws. "Er moet een hiërarchie zijn en hij moet naar een typeploeg evolueren. Dat zijn veertien à vijftien kernspelers, met daarnaast spelers die voor de nodige breedte zorgen."

Vitor Bruno heeft wel een kern van maar liefst 32 spelers om uit te kiezen. "Maar met een grote kern moet je verstandig omgaan en je problemen niet groter maken. Wanneer je spelers die het goed doen nieuwe kansen geeft en tegelijk mensen op andere posities uitprobeert, creëer je extra complexiteit. Dat kan in bepaalde fases van het seizoen. Maar wanneer je moet presteren, moet je vaker voor zekerheid kiezen", aldus Bornauw.

Ontslag niet aan de orde

Het is dus duidelijk dat het Anderlecht-bestuur zeker niet helemaal tevreden is over het werk van Bruno. Toch is een ontslag niet aan de orde. De trainer ligt nog steeds goed bij zijn spelers en bouwde ook het nodige krediet op door de goede resultaten in het seizoensbegin.

"Ik hoop nog lang met Vítor en zijn Portugese staf te kunnen doorgaan", stelt Bornauw dan ook. "Zijn manier van werken, zijn passie, zijn inzicht in voetbal en zijn werkethiek zijn intrinsieke kwaliteiten die een coach moet hebben. Hij kan stabiliteit brengen en automatismen installeren. Maar er zijn ook scherpe kantjes die moeten worden afgerond, op het vlak van kernmanagement, het maken van de juiste keuzes en het creëren van een duidelijke hiërarchie. Dat zijn zaken waarin hij moet groeien."

Denk je dat Bruno het einde van het seizoen zal halen?

Meest recent

RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

0
0
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

8
8
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

74
74
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

53
53
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

38
38
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

25
25
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

115
115
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

40
40
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

113
113
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

76
76
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

221
221
'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Romelu Lukaku werkte maandag eindelijk voor de eerste keer 90 minuten af bij Fenerbahçe, maar ...

258
258
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

391
391
'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Lionel Messi eindigde deze week nog als vijfde in de verkiezing van de Gouden Bal, vooral dankzij ...

75
75
JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

130
130
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

111
111
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

29
29
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

32
32
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

138
138
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

108
108
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

31
31
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

75
75
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

498
498

Meer sportnieuws