Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

door
Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

RSC Anderlecht kan in alle gelederen van de ploeg versterking gebruiken, maar vooral in offensieve linie is wat aanvallende slagkracht zeker welgekomen. De Belgische recordkampioen heeft daarom zijn zinnen gericht op Dion Drena Beljo, een 20-jarig talent van NK Osijek. De Kroatische spits is gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs, maar Beljo zou in elk geval een belangrijke aanwinst kunnen worden voor Sporting.


DE CONTACTEN ZIJN GELEGD

RSC Anderlecht vindt dit seizoen erg moeilijk de weg naar het doel en de doelpuntenproductie is vooral afhankelijk van Fábio Silva (6), Lior Refaelov (3) en Francis Amuzu (3). Dit trio is verantwoordelijk voor 54% van de doelpuntenproductie in de Jupiler Pro League, maar door verschillende redenen is hun afwerking niet van het hoogste niveau. Daarnaast is de offensieve inbreng van de andere aanvallers Benito Raman en Sebastiano Esposito ook niet volgens de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park.

Het Laatste Nieuws meldde in die optiek dat Anderlecht interesse toont in Dion Drena Beljo, een talenvolle spits van NK Osijek. De 20-jarige was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats. Als we beide seizoenen combineren dan komt Beljo momenteel aan 21 doelpunten in 48 wedstrijden voor Osjiek. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.



Dion Brena Beljo leek toen op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel. Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits onlangs heeft bekeken bij NK Osijek én de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de Kroatische clubleiding.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs en dergelijke koopjes zijn uiteraard heel interessant voor Sporting, dat elke euro dubbel omdraait. Beljo heeft bovendien ook een uniek profiel. Hij meet 1 meter 95 en in zijn thuisland wordt hij vergeleken met Juventus-topspits Dusan Vlahovic en Mario Mandzukic. In het begin van zijn carrière werden er zelfs vergelijkingen gemaakt met de grote Zlatan Ibrahimovic.

Dion Drena Beljo heeft duidelijk een neus voor doelpunten want vorig seizoen scoorde hij 15 goals, wat meteen de beste prestatie is van alle U21-spelers in de Kroatische competitie sinds Nikola Kalinic (2007/08). Daarnaast is Beljo een imposante spits want hij meet maar liefst 1 meter 95. Door zijn lengte, fysieke gelijkenis en scorend vermogen werd hij vergeleken met Zlatan Ibrahimovic, maar ook door zijn voetballend vermogen. Beljo heeft de natuurlijke voorkeur om de bal aangespeeld te krijgen in de voeten, hij scoort zelfs sporadisch met het hoofd.



Dion Drena Beljo is niet slecht in de lucht, hij kan uitstekend de bal bijhouden, hij is een klinische afwerker en zijn aanvallend positiespel is van een hoog niveau.. Zijn grote werkethiek wordt omschreven als hetzelfde genre zoals van Mario Mandzukic, al moet hij nog atletischer en sterker worden om beter te kunnen duelleren met de verdedigers. Het is ook daarom dat West Ham vorige zomer niet helemaal door drukte om Beljo naar Londen te halen. Tegenover de stugge en sterke Engelse verdedigers zou hij op het fysieke vlak hoogstwaarschijnlijk weinig gebracht hebben.

ZOALS MITROVIC

Een tussenstap in de Jupiler Pro League zou daarom des te interessanter zijn voor hem. Dion Drena Beljo kan zich alvast optrekken aan het voorbeeld van de Servische spits Aleksandar Mitrovic, die Anderlecht gebruikte als springplank om uit te groeien tot één van de meest gevreesde spitsen over Het Kanaal. Al zal Anderlecht dus eerst met 5 miljoen euro over de brug moeten komen om een akkoord te vinden met NK Osijek. En misschien nog belangrijker: Beljo overtuigen om voor de club te kiezen. Vandaag is het namelijk geen cadeau om de aanvalsleider te zijn bij Anderlecht. Vraag maar eens aan de huidige spits Fábio Silva. Eveneens een toptalent die zich in moeilijke omstandigheden wil ontplooien tot een spits van het Premier League-niveau.

LEES OOK: Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Moet Anderlecht 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

2
2
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

13
13
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

13
13
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

240
240
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

74
74
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

153
153
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

35
35
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

50
50
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

77
77
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

323
323
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

218
218
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

204
204
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

255
255
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

76
76
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

522
522
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

729
729
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

223
223
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

322
322
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

539
539
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

714
714
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

416
416

Meer sportnieuws