Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

door
Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

RSC Anderlecht kan in alle gelederen van de ploeg versterking gebruiken, maar vooral in offensieve linie is wat aanvallende slagkracht zeker welgekomen. De Belgische recordkampioen heeft daarom zijn zinnen gericht op Dion Drena Beljo, een 20-jarig talent van NK Osijek. De Kroatische spits is gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs, maar Beljo zou in elk geval een belangrijke aanwinst kunnen worden voor Sporting.


DE CONTACTEN ZIJN GELEGD

RSC Anderlecht vindt dit seizoen erg moeilijk de weg naar het doel en de doelpuntenproductie is vooral afhankelijk van Fábio Silva (6), Lior Refaelov (3) en Francis Amuzu (3). Dit trio is verantwoordelijk voor 54% van de doelpuntenproductie in de Jupiler Pro League, maar door verschillende redenen is hun afwerking niet van het hoogste niveau. Daarnaast is de offensieve inbreng van de andere aanvallers Benito Raman en Sebastiano Esposito ook niet volgens de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park.

Het Laatste Nieuws meldde in die optiek dat Anderlecht interesse toont in Dion Drena Beljo, een talenvolle spits van NK Osijek. De 20-jarige was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats. Als we beide seizoenen combineren dan komt Beljo momenteel aan 21 doelpunten in 48 wedstrijden voor Osjiek. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.



Dion Brena Beljo leek toen op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel. Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits onlangs heeft bekeken bij NK Osijek én de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de Kroatische clubleiding.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs en dergelijke koopjes zijn uiteraard heel interessant voor Sporting, dat elke euro dubbel omdraait. Beljo heeft bovendien ook een uniek profiel. Hij meet 1 meter 95 en in zijn thuisland wordt hij vergeleken met Juventus-topspits Dusan Vlahovic en Mario Mandzukic. In het begin van zijn carrière werden er zelfs vergelijkingen gemaakt met de grote Zlatan Ibrahimovic.

Dion Drena Beljo heeft duidelijk een neus voor doelpunten want vorig seizoen scoorde hij 15 goals, wat meteen de beste prestatie is van alle U21-spelers in de Kroatische competitie sinds Nikola Kalinic (2007/08). Daarnaast is Beljo een imposante spits want hij meet maar liefst 1 meter 95. Door zijn lengte, fysieke gelijkenis en scorend vermogen werd hij vergeleken met Zlatan Ibrahimovic, maar ook door zijn voetballend vermogen. Beljo heeft de natuurlijke voorkeur om de bal aangespeeld te krijgen in de voeten, hij scoort zelfs sporadisch met het hoofd.



Dion Drena Beljo is niet slecht in de lucht, hij kan uitstekend de bal bijhouden, hij is een klinische afwerker en zijn aanvallend positiespel is van een hoog niveau.. Zijn grote werkethiek wordt omschreven als hetzelfde genre zoals van Mario Mandzukic, al moet hij nog atletischer en sterker worden om beter te kunnen duelleren met de verdedigers. Het is ook daarom dat West Ham vorige zomer niet helemaal door drukte om Beljo naar Londen te halen. Tegenover de stugge en sterke Engelse verdedigers zou hij op het fysieke vlak hoogstwaarschijnlijk weinig gebracht hebben.

ZOALS MITROVIC

Een tussenstap in de Jupiler Pro League zou daarom des te interessanter zijn voor hem. Dion Drena Beljo kan zich alvast optrekken aan het voorbeeld van de Servische spits Aleksandar Mitrovic, die Anderlecht gebruikte als springplank om uit te groeien tot één van de meest gevreesde spitsen over Het Kanaal. Al zal Anderlecht dus eerst met 5 miljoen euro over de brug moeten komen om een akkoord te vinden met NK Osijek. En misschien nog belangrijker: Beljo overtuigen om voor de club te kiezen. Vandaag is het namelijk geen cadeau om de aanvalsleider te zijn bij Anderlecht. Vraag maar eens aan de huidige spits Fábio Silva. Eveneens een toptalent die zich in moeilijke omstandigheden wil ontplooien tot een spits van het Premier League-niveau.

LEES OOK: 'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

Moet Anderlecht 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

137
137
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

60
60
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

69
69
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

236
236
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

396
396
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

198
198
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

265
265
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

304
304
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

148
148
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

126
126
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

74
74
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

241
241
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

271
271
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

53
53
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

439
439
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

327
327
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

535
535
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

49
49
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

464
464
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

62
62
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

507
507
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

158
158
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

375
375
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

267
267

Meer sportnieuws