Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

550 stemmen
Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

RSC Anderlecht kan in alle gelederen van de ploeg versterking gebruiken, maar vooral in offensieve linie is wat aanvallende slagkracht zeker welgekomen. De Belgische recordkampioen heeft daarom zijn zinnen gericht op Dion Drena Beljo, een 20-jarig talent van NK Osijek. De Kroatische spits is gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs, maar Beljo zou in elk geval een belangrijke aanwinst kunnen worden voor Sporting.


DE CONTACTEN ZIJN GELEGD

RSC Anderlecht vindt dit seizoen erg moeilijk de weg naar het doel en de doelpuntenproductie is vooral afhankelijk van Fábio Silva (6), Lior Refaelov (3) en Francis Amuzu (3). Dit trio is verantwoordelijk voor 54% van de doelpuntenproductie in de Jupiler Pro League, maar door verschillende redenen is hun afwerking niet van het hoogste niveau. Daarnaast is de offensieve inbreng van de andere aanvallers Benito Raman en Sebastiano Esposito ook niet volgens de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park.

Het Laatste Nieuws meldde in die optiek dat Anderlecht interesse toont in Dion Drena Beljo, een talenvolle spits van NK Osijek. De 20-jarige was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats. Als we beide seizoenen combineren dan komt Beljo momenteel aan 21 doelpunten in 48 wedstrijden voor Osjiek. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.



Dion Brena Beljo leek toen op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel. Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits onlangs heeft bekeken bij NK Osijek én de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de Kroatische clubleiding.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs en dergelijke koopjes zijn uiteraard heel interessant voor Sporting, dat elke euro dubbel omdraait. Beljo heeft bovendien ook een uniek profiel. Hij meet 1 meter 95 en in zijn thuisland wordt hij vergeleken met Juventus-topspits Dusan Vlahovic en Mario Mandzukic. In het begin van zijn carrière werden er zelfs vergelijkingen gemaakt met de grote Zlatan Ibrahimovic.

Dion Drena Beljo heeft duidelijk een neus voor doelpunten want vorig seizoen scoorde hij 15 goals, wat meteen de beste prestatie is van alle U21-spelers in de Kroatische competitie sinds Nikola Kalinic (2007/08). Daarnaast is Beljo een imposante spits want hij meet maar liefst 1 meter 95. Door zijn lengte, fysieke gelijkenis en scorend vermogen werd hij vergeleken met Zlatan Ibrahimovic, maar ook door zijn voetballend vermogen. Beljo heeft de natuurlijke voorkeur om de bal aangespeeld te krijgen in de voeten, hij scoort zelfs sporadisch met het hoofd.



Dion Drena Beljo is niet slecht in de lucht, hij kan uitstekend de bal bijhouden, hij is een klinische afwerker en zijn aanvallend positiespel is van een hoog niveau.. Zijn grote werkethiek wordt omschreven als hetzelfde genre zoals van Mario Mandzukic, al moet hij nog atletischer en sterker worden om beter te kunnen duelleren met de verdedigers. Het is ook daarom dat West Ham vorige zomer niet helemaal door drukte om Beljo naar Londen te halen. Tegenover de stugge en sterke Engelse verdedigers zou hij op het fysieke vlak hoogstwaarschijnlijk weinig gebracht hebben.

ZOALS MITROVIC

Een tussenstap in de Jupiler Pro League zou daarom des te interessanter zijn voor hem. Dion Drena Beljo kan zich alvast optrekken aan het voorbeeld van de Servische spits Aleksandar Mitrovic, die Anderlecht gebruikte als springplank om uit te groeien tot één van de meest gevreesde spitsen over Het Kanaal. Al zal Anderlecht dus eerst met 5 miljoen euro over de brug moeten komen om een akkoord te vinden met NK Osijek. En misschien nog belangrijker: Beljo overtuigen om voor de club te kiezen. Vandaag is het namelijk geen cadeau om de aanvalsleider te zijn bij Anderlecht. Vraag maar eens aan de huidige spits Fábio Silva. Eveneens een toptalent die zich in moeilijke omstandigheden wil ontplooien tot een spits van het Premier League-niveau.

LEES OOK: Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

Moet Anderlecht 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

0
0
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

31
31
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

37
37
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

80
80
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

591
591
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

45
45
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

144
144
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

319
319
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

169
169
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

164
164
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

230
230
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1003
1003
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

580
580
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1276
1276
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

88
88
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

720
720
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

314
314
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

196
196
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

348
348
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

341
341
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1080
1080
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

207
207
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

167
167
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

152
152
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

387
387

Meer sportnieuws