Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

door
Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

RSC Anderlecht kan in alle gelederen van de ploeg versterking gebruiken, maar vooral in offensieve linie is wat aanvallende slagkracht zeker welgekomen. De Belgische recordkampioen heeft daarom zijn zinnen gericht op Dion Drena Beljo, een 20-jarig talent van NK Osijek. De Kroatische spits is gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs, maar Beljo zou in elk geval een belangrijke aanwinst kunnen worden voor Sporting.


DE CONTACTEN ZIJN GELEGD

RSC Anderlecht vindt dit seizoen erg moeilijk de weg naar het doel en de doelpuntenproductie is vooral afhankelijk van Fábio Silva (6), Lior Refaelov (3) en Francis Amuzu (3). Dit trio is verantwoordelijk voor 54% van de doelpuntenproductie in de Jupiler Pro League, maar door verschillende redenen is hun afwerking niet van het hoogste niveau. Daarnaast is de offensieve inbreng van de andere aanvallers Benito Raman en Sebastiano Esposito ook niet volgens de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park.

Het Laatste Nieuws meldde in die optiek dat Anderlecht interesse toont in Dion Drena Beljo, een talenvolle spits van NK Osijek. De 20-jarige was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats. Als we beide seizoenen combineren dan komt Beljo momenteel aan 21 doelpunten in 48 wedstrijden voor Osjiek. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.



Dion Brena Beljo leek toen op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel. Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits onlangs heeft bekeken bij NK Osijek én de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de Kroatische clubleiding.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs en dergelijke koopjes zijn uiteraard heel interessant voor Sporting, dat elke euro dubbel omdraait. Beljo heeft bovendien ook een uniek profiel. Hij meet 1 meter 95 en in zijn thuisland wordt hij vergeleken met Juventus-topspits Dusan Vlahovic en Mario Mandzukic. In het begin van zijn carrière werden er zelfs vergelijkingen gemaakt met de grote Zlatan Ibrahimovic.

Dion Drena Beljo heeft duidelijk een neus voor doelpunten want vorig seizoen scoorde hij 15 goals, wat meteen de beste prestatie is van alle U21-spelers in de Kroatische competitie sinds Nikola Kalinic (2007/08). Daarnaast is Beljo een imposante spits want hij meet maar liefst 1 meter 95. Door zijn lengte, fysieke gelijkenis en scorend vermogen werd hij vergeleken met Zlatan Ibrahimovic, maar ook door zijn voetballend vermogen. Beljo heeft de natuurlijke voorkeur om de bal aangespeeld te krijgen in de voeten, hij scoort zelfs sporadisch met het hoofd.



Dion Drena Beljo is niet slecht in de lucht, hij kan uitstekend de bal bijhouden, hij is een klinische afwerker en zijn aanvallend positiespel is van een hoog niveau.. Zijn grote werkethiek wordt omschreven als hetzelfde genre zoals van Mario Mandzukic, al moet hij nog atletischer en sterker worden om beter te kunnen duelleren met de verdedigers. Het is ook daarom dat West Ham vorige zomer niet helemaal door drukte om Beljo naar Londen te halen. Tegenover de stugge en sterke Engelse verdedigers zou hij op het fysieke vlak hoogstwaarschijnlijk weinig gebracht hebben.

ZOALS MITROVIC

Een tussenstap in de Jupiler Pro League zou daarom des te interessanter zijn voor hem. Dion Drena Beljo kan zich alvast optrekken aan het voorbeeld van de Servische spits Aleksandar Mitrovic, die Anderlecht gebruikte als springplank om uit te groeien tot één van de meest gevreesde spitsen over Het Kanaal. Al zal Anderlecht dus eerst met 5 miljoen euro over de brug moeten komen om een akkoord te vinden met NK Osijek. En misschien nog belangrijker: Beljo overtuigen om voor de club te kiezen. Vandaag is het namelijk geen cadeau om de aanvalsleider te zijn bij Anderlecht. Vraag maar eens aan de huidige spits Fábio Silva. Eveneens een toptalent die zich in moeilijke omstandigheden wil ontplooien tot een spits van het Premier League-niveau.

LEES OOK: Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Moet Anderlecht 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

1
1
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

5
5
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

50
50
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

35
35
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

67
67
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

170
170
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

91
91
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

67
67
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

225
225
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

170
170
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

419
419
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

96
96
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

360
360
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

344
344
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

411
411
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

203
203
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

140
140
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

103
103
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

271
271
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

78
78
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

158
158
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

294
294
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

738
738
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

891
891
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

598
598

Meer sportnieuws