Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

550
Anderlecht wil ‘eigen Zlatan’ als droomspits

RSC Anderlecht kan in alle gelederen van de ploeg versterking gebruiken, maar vooral in offensieve linie is wat aanvallende slagkracht zeker welgekomen. De Belgische recordkampioen heeft daarom zijn zinnen gericht op Dion Drena Beljo, een 20-jarig talent van NK Osijek. De Kroatische spits is gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs, maar Beljo zou in elk geval een belangrijke aanwinst kunnen worden voor Sporting.


DE CONTACTEN ZIJN GELEGD

RSC Anderlecht vindt dit seizoen erg moeilijk de weg naar het doel en de doelpuntenproductie is vooral afhankelijk van Fábio Silva (6), Lior Refaelov (3) en Francis Amuzu (3). Dit trio is verantwoordelijk voor 54% van de doelpuntenproductie in de Jupiler Pro League, maar door verschillende redenen is hun afwerking niet van het hoogste niveau. Daarnaast is de offensieve inbreng van de andere aanvallers Benito Raman en Sebastiano Esposito ook niet volgens de verwachtingen. Een extra kwalitatieve spits is dan ook geen overbodige luxe in het Lotto Park.

Het Laatste Nieuws meldde in die optiek dat Anderlecht interesse toont in Dion Drena Beljo, een talenvolle spits van NK Osijek. De 20-jarige was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats. Als we beide seizoenen combineren dan komt Beljo momenteel aan 21 doelpunten in 48 wedstrijden voor Osjiek. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.



Dion Brena Beljo leek toen op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel. Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits onlangs heeft bekeken bij NK Osijek én de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de Kroatische clubleiding.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs en dergelijke koopjes zijn uiteraard heel interessant voor Sporting, dat elke euro dubbel omdraait. Beljo heeft bovendien ook een uniek profiel. Hij meet 1 meter 95 en in zijn thuisland wordt hij vergeleken met Juventus-topspits Dusan Vlahovic en Mario Mandzukic. In het begin van zijn carrière werden er zelfs vergelijkingen gemaakt met de grote Zlatan Ibrahimovic.

Dion Drena Beljo heeft duidelijk een neus voor doelpunten want vorig seizoen scoorde hij 15 goals, wat meteen de beste prestatie is van alle U21-spelers in de Kroatische competitie sinds Nikola Kalinic (2007/08). Daarnaast is Beljo een imposante spits want hij meet maar liefst 1 meter 95. Door zijn lengte, fysieke gelijkenis en scorend vermogen werd hij vergeleken met Zlatan Ibrahimovic, maar ook door zijn voetballend vermogen. Beljo heeft de natuurlijke voorkeur om de bal aangespeeld te krijgen in de voeten, hij scoort zelfs sporadisch met het hoofd.



Dion Drena Beljo is niet slecht in de lucht, hij kan uitstekend de bal bijhouden, hij is een klinische afwerker en zijn aanvallend positiespel is van een hoog niveau.. Zijn grote werkethiek wordt omschreven als hetzelfde genre zoals van Mario Mandzukic, al moet hij nog atletischer en sterker worden om beter te kunnen duelleren met de verdedigers. Het is ook daarom dat West Ham vorige zomer niet helemaal door drukte om Beljo naar Londen te halen. Tegenover de stugge en sterke Engelse verdedigers zou hij op het fysieke vlak hoogstwaarschijnlijk weinig gebracht hebben.

ZOALS MITROVIC

Een tussenstap in de Jupiler Pro League zou daarom des te interessanter zijn voor hem. Dion Drena Beljo kan zich alvast optrekken aan het voorbeeld van de Servische spits Aleksandar Mitrovic, die Anderlecht gebruikte als springplank om uit te groeien tot één van de meest gevreesde spitsen over Het Kanaal. Al zal Anderlecht dus eerst met 5 miljoen euro over de brug moeten komen om een akkoord te vinden met NK Osijek. En misschien nog belangrijker: Beljo overtuigen om voor de club te kiezen. Vandaag is het namelijk geen cadeau om de aanvalsleider te zijn bij Anderlecht. Vraag maar eens aan de huidige spits Fábio Silva. Eveneens een toptalent die zich in moeilijke omstandigheden wil ontplooien tot een spits van het Premier League-niveau.

LEES OOK: 'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Moet Anderlecht 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

9
9
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

46
46
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

70
70
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

54
54
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

65
65
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

30
30
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

121
121
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

143
143
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

77
77
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

74
74
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

71
71
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

170
170
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

55
55
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

65
65
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

423
423
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

78
78
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

129
129
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

336
336
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

56
56
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

504
504
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

134
134
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

174
174
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

53
53
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws