Ontslag Vanderhaeghe komt hard aan: "Dacht nog aan volgende match"

door
Ontslag Vanderhaeghe komt hard aan:

Yves Vanderhaeghe is één van de acht Jupiler Pro League-coaches die dit seizoen al hun C4 kregen. De voormalige trainer van KV Oostende werd buiten gezet na een jammerlijke vier op vijftien in de laatste vijf wedstrijden. In de talkshow De Tribune werd er nagekaart over het ontslag van Vanderhaeghe. 


Anderlecht, Charleroi, Cercle Brugge, KV Mechelen, KV Oostende, Eupen, KV Kortrijk en Seraing hebben de afgelopen weken allemaal hun trainer aan de deur gezet. Het is niet opvallend dat de nummers 10 tot 17 beslisten om vers bloed te zoeken nu dat er op het einde van het seizoen drie clubs zakken en nummer 15 barrages moet spelen. Volgens Wim De Coninck zal de situatie er echter niet op verbeteren de komende weken. 

"Het Belgische voetbal kent elk seizoen een trainerskerkhof, maar dit jaar is het nog erger. En je zag ook nog eens hoe Cercle Brugge na de coachwissel begon te winnen en ook KV Mechelen pakte 6 op 6. Dan denkt iedereen: ook wij moeten nu ingrijpen", vertelde hij in De Tribune. De Coninck heeft het dan weer wel moeilijk met het ontslag van Vanderhaeghe bij KV Oostende. Vooral het moment leek hem slecht gekozen. 

VREEMDE TIMING
"Vanderhaeghe dacht namelijk nog aan de volgende match. Zo heeft hij spits Ambrose dit weekend niet gebezigd met 4 gele kaarten om hem te sparen voor de wedstrijd tegen KVK en dus om een schorsing te vermijden. Men zegt dat de CEO het daar niet mee eens was, maar verliezen bij Club Brugge is logisch", klonk het, verwijzend naar de 4-2 nederlaag van afgelopen zaterdag tegen de Belgische landskampioen.

Zou jij Vanderhaeghe hebben buiten gezet?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

13
13
Kompany slaat op tafel bij Bayern: “Bots met mentaliteit”

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

47
47
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

30
30
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

163
163
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

91
91
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

62
62
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

64
64
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

51
51
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

154
154
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

331
331
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

249
249
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

114
114
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

184
184
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

26
26
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

443
443
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

807
807
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

84
84
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

313
313
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

55
55
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

531
531
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

121
121
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

455
455
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

71
71
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

202
202
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

177
177

Meer sportnieuws