Ontslag Vanderhaeghe komt hard aan: "Dacht nog aan volgende match"

door
Ontslag Vanderhaeghe komt hard aan:

Yves Vanderhaeghe is één van de acht Jupiler Pro League-coaches die dit seizoen al hun C4 kregen. De voormalige trainer van KV Oostende werd buiten gezet na een jammerlijke vier op vijftien in de laatste vijf wedstrijden. In de talkshow De Tribune werd er nagekaart over het ontslag van Vanderhaeghe. 


Anderlecht, Charleroi, Cercle Brugge, KV Mechelen, KV Oostende, Eupen, KV Kortrijk en Seraing hebben de afgelopen weken allemaal hun trainer aan de deur gezet. Het is niet opvallend dat de nummers 10 tot 17 beslisten om vers bloed te zoeken nu dat er op het einde van het seizoen drie clubs zakken en nummer 15 barrages moet spelen. Volgens Wim De Coninck zal de situatie er echter niet op verbeteren de komende weken. 

"Het Belgische voetbal kent elk seizoen een trainerskerkhof, maar dit jaar is het nog erger. En je zag ook nog eens hoe Cercle Brugge na de coachwissel begon te winnen en ook KV Mechelen pakte 6 op 6. Dan denkt iedereen: ook wij moeten nu ingrijpen", vertelde hij in De Tribune. De Coninck heeft het dan weer wel moeilijk met het ontslag van Vanderhaeghe bij KV Oostende. Vooral het moment leek hem slecht gekozen. 

VREEMDE TIMING
"Vanderhaeghe dacht namelijk nog aan de volgende match. Zo heeft hij spits Ambrose dit weekend niet gebezigd met 4 gele kaarten om hem te sparen voor de wedstrijd tegen KVK en dus om een schorsing te vermijden. Men zegt dat de CEO het daar niet mee eens was, maar verliezen bij Club Brugge is logisch", klonk het, verwijzend naar de 4-2 nederlaag van afgelopen zaterdag tegen de Belgische landskampioen.

Zou jij Vanderhaeghe hebben buiten gezet?

Meest recent

'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

4
4
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

13
13
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

43
43
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

27
27
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

161
161
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

165
165
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

203
203
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

475
475
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

83
83
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

227
227
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

365
365
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

299
299
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

220
220
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

504
504
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

290
290
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

411
411
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

370
370
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

313
313
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

267
267
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

514
514
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

131
131
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

219
219
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61

Meer sportnieuws