TRANSFERUURTJE: 'Opvolger Mazzu getipt, toptransfer Lokonga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Opvolger Mazzu getipt, toptransfer Lokonga'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Felice Mazzu blijft voorlopig aan het roer staan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maar moest het zondag tegen Standard toch verkeerd lopen voor Paars-Wit, lijken zijn dagen geteld. Er wordt alvast een eerste kandidaat-opvolger genoemd. Zo schuift men bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure de naam van Robin Veldman naar voren. De Nederlander levert momenteel goed werk als coach van de Anderlecht-beloften.



BUITENLAND
Albert Sambi Lokonga kan mogelijk een fraaie transfer maken. Italiaanse media weten dat Arsenal en Juventus zelfs al gesprekken hebben gevoerd. Zo zouden de Gunners wel graten zien in Manuel Locatelli en ze stelden een ruildeal voor met Lokonga, maar dat zag Juve niet zitten. Coach Massimiliano Allegri zou echter wel openstaan voor de komst van Lokonga wel zien zitten. De Oude Damen zou nu bereid zijn om de Amerikaan Weston McKennie in de deal te betrekken. Arsenal moet nog antwoorden op dit voorstel, maar er liggen dus mogelijkheden.



Indien Cristiano Ronaldo in januari alsnog vertrekt, wil Manchester United een directe vervanger aantrekken. De eerste kandidaat lijkt alvast bekend. Volgens The Sun en het Spaanse Deportes Cuatro zou Joao Félix wel eens de overstap naar Old Trafford kunnen maken. De 22-jarige aanvaller zou graag willen vertrekken bij Atlético Madrid, waar hij doorgaans een invallersrol heeft. Hoewel er nog meer interesse heerst, zou United een goede kans maken.



Jonathan David zou zijn carrière wel eens in de Premier League kunnen voortzetten. Volgens Sky Sports geniet het Canadese goudhaantje van Lille OSC namelijk de belangstelling van Everton FC, momenteel de vijftiende in de Engelse competitie. Het plan van de Toffees is om snel sportieve vooruitgang te boeken en dat zien ze mogelijk door het aantrekken van David. Everton wil hem in januari al aantrekken en hij zou meer dan vijftig miljoen euro moeten kosten.



Er blijft gespeculeerd worden over een vertrek van Frenkie de Jong bij FC Barcelona. Zo stelt ESPN dat Chelsea, Manchester United en Chelsea in de race zijn voor De Nederlandse middenvelder. Deze drie Engelse topclubs willen in januari allen hun kans wagen om De Jong naar de Premier League te halen. Chelsea zou alvast te horen hebben gekregen dat Oranje-international niet langer ‘nee’ zegt tegen een vertrek uit Barcelona.



Volgens Calciomercato zal Serie A-sensatie Kvicha Kvaratskhelia alvast niet lang meer te bewonderen zijn in het shirt van SSC Napoli, want volgens het Italiaanse medium geniet de 21-jarige de interesse van Liverpool en Manchester City. Zij zouden overtuigd geraakt zijn van Kvaratskhelia’s uitstekende prestaties in de Serie A maar ook in de Champions League.

LEES OOK: Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Ronaldo is in januari weg bij United ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

83
83
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

53
53
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

28
28
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

77
77
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

198
198
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

46
46
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

130
130
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

66
66
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

465
465
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

288
288
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

264
264
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

263
263
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

505
505
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

54
54
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

571
571
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

525
525
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws