STVV meldt overlijden oud-assistent Leko en Hayen (55)

door
STVV meldt overlijden oud-assistent Leko en Hayen (55)

Een aantal Belgische clubs zijn maandag in rouw, want rond de middag raakte bekend dat Patrick Van Kets overleden is. De 55-jarige was als speler in de Jupiler Pro League en de Franse lagere reeksen actief en na zijn actieve carrière was hij in de schaduw aan de slag bij onder meer Standard, STVV en Waasland-Beveren. Van Kets overleed aan de ziekte van Charcot-Marie-Tooth.


Eind augustus was al bekend geraakt dat Van Kets ziek was en in palliatieve zorg verbleef. Een kleine maand later is hij ook overleden. Dat werd bekendgemaakt door STVV, waar Van Kets het grootste deel van zijn Belgische carrière doorbracht. Nadat hij zijn spelerscarrière begonnen was bij Racing Mechelen, was Van Kets van 1989 tot 1992 actief op Stayen. Hij zou er na zijn carrière ook nog terugkeren als assistent van Ivan Leko in het seizoen 2016/17, waarna hij nog tot 2020 als academy manager aan de club verbonden bleef.

Het grootste deel van zijn carrière als speler bracht Van Kets door in Frankrijk. Na zijn passage bij STVV speelde hij nog één seizoen voor Germinal Ekeren, waarna hij in 1993 zuidwaarts trok. Hij was vier jaar lang aan de slag bij Le Mans, waar hij tweede staat op de topschutterslijst aller tijden van de club, en kwam daarna nog uit voor Niort, Ajaccio, RC Paris, Red Star en Albi.

INDIA
Ook na het einde van zijn spelersloopbaan bleef Van Kets in Frankrijk hangen en was hij er onder meer hoofdcoach van AS Porto Vecchio. In 2012 keerde hij toch terug naar België om beloftencoach te worden bij Standard. Na vier jaar in Luik keerde hij terug naar STVV en na zijn passage daar was hij nog assistent van Nicky Hayen bij Waasland-Beveren in het seizoen 2020/21. Zijn laatste job in de voetballerij was in 2021, toen hij enkele maanden in India aan de slag was als assistent van Ivan Vukomanovic bij Kerala Blasters.


LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

165
165
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

233
233
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

280
280
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

487
487
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

151
151
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

518
518
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

190
190
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

425
425
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

771
771
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

620
620
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

433
433
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws