Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

188 stemmen
Nieuwe coach Cercle eerlijk:

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook weer met een nieuw gezicht. Bij Cercle Brugge stelden ze nog maar eens een nieuwe trainer aan na het ontslag van Onur Cinel.

Assistent Jimmy De Wulf nam de stuntzege op Anderlecht nog voor zijn rekening, maar werd daarna afgelost door Lars Friis. De 49-jarige Deen was in het verleden nog coach van onder meer Sparta Praag.

LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Ontdekking voor nieuwe Cercle-coach

Door de interlandbreak had hij meteen wat tijd om zijn spelersgroep beter te leren kennen en dat was ook nodig. "Er is al behoorlijk veel werk verricht. Dat is ook nodig om deze jonge groep en heel Cercle te helpen om verdere stappen te zetten. Het was ook een ontdekkingstocht, want voor mij zijn het natuurlijk allemaal nieuwe gezichten", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Voor Friis is het Belgische voetbal ook helemaal nieuw, al werkte hij in het verleden al samen met enkele oude bekenden van ons land. Hij kruiste bij Brentford en Viborg nog Brian Riemer en Jesper Fredberg en was bij Sparta Praag aanvankelijk assistent van Brian Priske.

Tijd nodig om spelers te leren kennen

Nu moet hij Cercle naar het behoud zien te loodsen, maar tegelijk ook voorbereiden op volgend seizoen. Friis zal dan ook geduld nodig hebben van zijn bestuur.

"Ik wil natuurlijk weten wat de kwaliteiten zijn van mijn spelers, maar ook ontdekken hoe ze zijn als mens, want daar gaat het vaak om. Maar dat moet groeien. Ik kan nu na tien dagen al inschatten wie de stille jongens en wie de roepers of de jongens met de grote mond zijn. De andere dingen kom ik ook nog wel te weten, maar daarvoor is wat extra tijd nodig", beseft hij immers.

Zal hij een goede aanstelling blijken voor Cercle?

Meest recent

'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

26
26
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

71
71
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

34
34
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

206
206
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

17
17
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

351
351
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

250
250
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

269
269
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

110
110
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

57
57
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

108
108
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

86
86
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

43
43
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

197
197
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

235
235
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

126
126
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

76
76
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

722
722
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

497
497
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

264
264
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

299
299
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

112
112
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

78
78
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

76
76
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

348
348

Meer sportnieuws