TRANSFERUURTJE: 'Strijd Anderlecht-Club, schoktransfer Kanté'

door
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Anderlecht-Club, schoktransfer Kanté'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang vertrekt komende zomer naar een buitenlandse competitie, maar zal wel eerst de nodige centen moeten opbrengen. De Turkse transferwatcher Ekrem Konur beweert immers dat Club Brugge hoopt op een transfersom van om en bij de 30 miljoen euro. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat Blauw-Zwart dat volledige bedrag zal vangen. Zo meldde Het Nieuwsblad eerder al dat het bestuur aan Lang en zijn entourage heeft belooft dat het zal meewerken aan een zomers vertrek.



RSC Anderlecht dreigt komende zomer een aantal spelers kwijt te spelen. Met name het drietal Joshua Zirkzee, Sergio Gomez en Yari Verschaeren kan rekenen op de nodige interesse. Volgens Daniele Longo, journalist bij het Italiaanse Calciomercato, zou AC Milan alvast een scout op pad hebben gestuurd om hen van dichtbij te volgen tijdens de voorbije duels van Paars-Wit. Van een concreet bod is vooralsnog wel geen sprake.



Bovengenoemde topclubs kruisen mogelijk ook met mekaar de degens. Zo zouden Club Brugge en Anderlecht weleens de strijd kunnen aangaan om één van de revelaties van het voorbije seizoen. WalesOnline stelt immers dat de rivalen allebei hengelen naar de diensten van Rabbi Matondo. De pijlsnelle flankaanvaller schitterde dit seizoen bij Cercle Brugge, dat hem huurde van Schalke 04.



Ook bij Charleroi zijn ze op zoek naar ervaren spelers voor hun U23, zo weet La Dernière Heure. De jonge Carolo's eindigden dit seizoen als zevende in de beloftenreeks en mogen daardoor volgend seizoen aan de slag in eerste nationale. Om hen daarin bij te staan, denkt de club aan een oude bekende. Zo lopen er gesprekken over een terugkeer van Cristophe Diandy.

BUITENLAND
Manchester United staat komende zomer voor een nieuwe metamorfose. Zo wil nieuwe coach Erik ten Hag onder meer vers bloed voor zijn middenveld. De Nederlander zou in zijn zoektocht denken aan een bepalende speler van een concurrent. Hij wil niemand minder dan N'Golo Kanté (31) weglokken bij Chelsea. Dat weet The Mirror. Kanté heeft nog een contract tot midden 2023 op Stamford Bridge.



Elias Cobbaut heeft een goed seizoen achter de rug bij het Italiaanse Parma. De verdediger kan daardoor mogelijk in Italië blijven, want Parma zou overwegen om zijn aankoopoptie van 3 miljoen euro te lichten. Maar hij heeft ook nog andere opties. Volgens ParmaToday trekt ook FC Lorient aan de mouw van Cobbaut. Die club verzekerde zich zaterdag met een 0-0 tegen Bordeaux op de voorlaatste speeldag definitief van het behoud in de Ligue 1.



Wout Faes doet het erg goed bij het Franse Stade Reims. Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want bij RTBF onthult zijn makelaar Peter Smeets dat de verdediger interesse geniet uit Engeland, Spanje en Italië. Hij kan in de zomer dus een mooie transfer gaan maken. De speler zelf is daarover duidelijk: hij wil vooral verzekerd zijn van de nodige minuten.



FC Barcelona slaagde er vooralsnog niet in om het aflopende contract van Ousmane Dembélé te verlengen. En dus kan de Fransman weldra mogelijk een mooie transfer maken. Zo weet Sky Sports dat Bayern München Dembélé graag wil binnenhalen. Der Rekordmeister kan wel wat aanvallende versterking gebruiken, nu Robert Lewandowski op vertrekken staat.

LEES OOK: 'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

155
155
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

224
224
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

277
277
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

149
149
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

511
511
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

159
159
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

654
654

Meer sportnieuws