TRANSFERUURTJE: 'Strijd Anderlecht-Club, schoktransfer Kanté'

door
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Anderlecht-Club, schoktransfer Kanté'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang vertrekt komende zomer naar een buitenlandse competitie, maar zal wel eerst de nodige centen moeten opbrengen. De Turkse transferwatcher Ekrem Konur beweert immers dat Club Brugge hoopt op een transfersom van om en bij de 30 miljoen euro. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat Blauw-Zwart dat volledige bedrag zal vangen. Zo meldde Het Nieuwsblad eerder al dat het bestuur aan Lang en zijn entourage heeft belooft dat het zal meewerken aan een zomers vertrek.



RSC Anderlecht dreigt komende zomer een aantal spelers kwijt te spelen. Met name het drietal Joshua Zirkzee, Sergio Gomez en Yari Verschaeren kan rekenen op de nodige interesse. Volgens Daniele Longo, journalist bij het Italiaanse Calciomercato, zou AC Milan alvast een scout op pad hebben gestuurd om hen van dichtbij te volgen tijdens de voorbije duels van Paars-Wit. Van een concreet bod is vooralsnog wel geen sprake.



Bovengenoemde topclubs kruisen mogelijk ook met mekaar de degens. Zo zouden Club Brugge en Anderlecht weleens de strijd kunnen aangaan om één van de revelaties van het voorbije seizoen. WalesOnline stelt immers dat de rivalen allebei hengelen naar de diensten van Rabbi Matondo. De pijlsnelle flankaanvaller schitterde dit seizoen bij Cercle Brugge, dat hem huurde van Schalke 04.



Ook bij Charleroi zijn ze op zoek naar ervaren spelers voor hun U23, zo weet La Dernière Heure. De jonge Carolo's eindigden dit seizoen als zevende in de beloftenreeks en mogen daardoor volgend seizoen aan de slag in eerste nationale. Om hen daarin bij te staan, denkt de club aan een oude bekende. Zo lopen er gesprekken over een terugkeer van Cristophe Diandy.

BUITENLAND
Manchester United staat komende zomer voor een nieuwe metamorfose. Zo wil nieuwe coach Erik ten Hag onder meer vers bloed voor zijn middenveld. De Nederlander zou in zijn zoektocht denken aan een bepalende speler van een concurrent. Hij wil niemand minder dan N'Golo Kanté (31) weglokken bij Chelsea. Dat weet The Mirror. Kanté heeft nog een contract tot midden 2023 op Stamford Bridge.



Elias Cobbaut heeft een goed seizoen achter de rug bij het Italiaanse Parma. De verdediger kan daardoor mogelijk in Italië blijven, want Parma zou overwegen om zijn aankoopoptie van 3 miljoen euro te lichten. Maar hij heeft ook nog andere opties. Volgens ParmaToday trekt ook FC Lorient aan de mouw van Cobbaut. Die club verzekerde zich zaterdag met een 0-0 tegen Bordeaux op de voorlaatste speeldag definitief van het behoud in de Ligue 1.



Wout Faes doet het erg goed bij het Franse Stade Reims. Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want bij RTBF onthult zijn makelaar Peter Smeets dat de verdediger interesse geniet uit Engeland, Spanje en Italië. Hij kan in de zomer dus een mooie transfer gaan maken. De speler zelf is daarover duidelijk: hij wil vooral verzekerd zijn van de nodige minuten.



FC Barcelona slaagde er vooralsnog niet in om het aflopende contract van Ousmane Dembélé te verlengen. En dus kan de Fransman weldra mogelijk een mooie transfer maken. Zo weet Sky Sports dat Bayern München Dembélé graag wil binnenhalen. Der Rekordmeister kan wel wat aanvallende versterking gebruiken, nu Robert Lewandowski op vertrekken staat.

LEES OOK: De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

5
5
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

88
88
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

31
31
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

14
14
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

90
90
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

156
156
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

175
175
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

79
79
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

375
375
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

294
294
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

355
355
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

112
112
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

482
482
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

515
515
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

395
395
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

382
382
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

270
270
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2008
2008
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

135
135
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

504
504
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

251
251
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

215
215
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

245
245

Meer sportnieuws