De Bruyne zag carrière bijna gefnuikt bij Genk

door
De Bruyne zag carrière bijna gefnuikt bij Genk

Kevin De Bruyne geldt momenteel als één van de beste middenvelders ter wereld, of zelfs gewoonweg beste voetballers ter wereld. Week na week steelt KDB de show bij Manchester City, en moet hij vanavond trachten om een eerste stap richting de Champions League-finale te zetten in de heenwedstrijd van de halve finale tegen Real Madrid.


Alle ogen zullen daarbij opnieuw op De Bruyne gericht zijn. Intussen heeft hij zich al een erg fraaie carrière bij elkaar gevoetbald, maar het had ook hélemaal anders kunnen lopen. Zo werd hij een jaar voor zijn doorbraak bij Racing Genk letterlijk uit het huis gezet bij zijn gastgezin in Limburg. “Ze willen niet dat je nog terugkeert. Om wie je bent. Omdat je te stil bent. Omdat je te moeilijk bent.”

Een welgekend verhaal, maar ook bij Racing Genk hadden ze plots hun twijfels, zo zegt De Bruyne. “Plots dacht ook de club dat ik een probleem was”, valt te lezen in Het Laatste Nieuws. Waar hij in september 2008 nog op de bank zat bij de beloften, stond hij een maand later voor het eerst op het wedstrijdblad van de A-kern. Dat bleek uiteindelijk het begin van zijn succesverhaal.

GEEN JEUGDCAPS
Opvallend: op dat moment werd De Bruyne nog geen enkele keer opgeroepen voor de nationale jeugdelftallen. Bijna ondenkbaar als je ziet hoe de middenvelder nu acteert. Uiteindelijk wist hij bij de U18 en U19 wel nog 17 caps bij elkaar te spelen.

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Onbegrijpelijk dat hij nog geen enkele jeugdcap had?

Meest recent

‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

10
10
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

12
12
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

67
67
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

47
47
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

63
63
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

32
32
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

90
90
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

98
98
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

94
94
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

137
137
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

103
103
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

117
117
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

44
44
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

416
416
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

186
186
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

129
129
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

276
276
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

397
397
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

324
324
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

105
105
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

528
528
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

101
101
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

332
332
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

268
268
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

102
102

Meer sportnieuws