Ajax beleeft een woelig seizoen. De Amsterdammers hadden de affaire met Marc Overmars en daarnaast zijn er nog bijzonder veel extra-sportieve verhalen geweest. Het staat nu al vast dat Ajax er volgend seizoen helemaal anders gaat uitzien.
Ajax gaat een nieuwe cyclus in. De Nederlandse topclub heeft in Europa een jasje moeten uitdoen, wat uiteraard logisch is. In de Champions League moest de club de afgelopen jaren zijn meerdere erkennen in clubs als Benfica, Valencia en Atalanta.
VIER SMAAKMAKERS WEG
De opvolger van Overmars moet fors aan de bak in de zomer. André Onana (wellicht Inter) en Noussair Mazraoui (wellicht Bayern) verlaten de club transfervrij, terwijl Ryan Gravenberch (wellicht Bayern) voor ongeveer 30 miljoen euro zou verkocht worden. Die laatste tekent niet bij en heeft nog maar één jaar contract. Ajax moét dus kampioen worden als het de spelers evenwaardig wil vervangen. De club heeft een aardige spaarpot, maar corona zorgde ook bij Ajax voor een terugval van de financiën en mede daardoor werd in januari geen 20-25 miljoen euro op tafel gelegd voor Steven Bergwijn. Het nakende vertrek van Antony, nog een smaakmaker, moet ook extra geld in het laatje brengen. Hij zou minstens 50 miljoen euro moeten kosten.
TADIC EN BLIND
De Amsterdammers moeten bovendien ook stilaan uitkijken naar opvolging voor Daley Blind en Dusan Tadic, die met respectievelijk 32 en 33 jaar aan de laatste rechte lijn in hun carrière begonnen zijn. Ajax wil het seizoen en een zeer mooi tijdperk afsluiten met bekerwinst, vandaag treft het PSV, en de landstitel. Dan kan het ook Erik ten Hag, die op weg lijkt naar Manchester United via de grote poort uitzwaaien. Met het vertrek van 4 smaakmakers, eerder Overmars en de nakende toptransfer voor Ten Hag is het einde van een cyclus in zicht. Kan vandaag de eerste ‘afscheidsprijs’ ten koste van PSV worden gewonnen?
Time to complete this 🏆#TheFinals pic.twitter.com/qCrKXynotf
— AFC Ajax (@AFCAjax) April 17, 2022
LEES OOK: Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV
Claudio Reulens