Paris Saint-Germain incasseerde afgelopen woensdag een mokerslag en werd door Real Madrid op pijnlijke wijze uit de Champions League geknikkerd. Maar zondagmiddag kwamen de Parijzenaars met een gepaste reactie in de Ligue 1, zo werd Girondins de Bordeaux met 3-0 over de knie gelegd. Desondanks blijft de club onder hoogspanning staan.
Dat de CL-uitschakeling diepe wonden heeft geslagen, werd voor de wedstrijd nog eens duidelijk. Zo werden Lionel Messi en Neymar Jr., die in Madrid een bijzonder matige wedstrijd speelden, luid uitgefloten door de thuisaanhang. Ook tijdens de match werd regelmatig gefloten wanneer beide sterren aan de bal kwamen. Toen de naam van Kylian Mbappé werd afgeroepen, weerklonk dan weer een luid applaus. En de Fransman maakte zich halfweg de eerste helft nog wat populairder.
Na een goede tik van Georgino Wijnaldum, werd Mbappé de zestien ingestuurd en fusilleerde hij de bezoekende doelman. De 1-0 was meteen ook de ruststand. Na de pauze toonden Messi en Neymar dan weer dat zij het voetballen nog niet verleerd zijn. Met een weergaloze pass speelde de Argentijn Achraf Hakimi vrij in de zestien en die bood Neymar vervolgens de 2-0 op een schoteltje aan. Al deed dat de supporters niet meteen bijdraaien: ook na het doelpunt werd de Braziliaan serieus uitgefloten.
TITEL BINNEN BEREIK
Uiteindelijk was het Leandro Paredes die de eindstand vastlegde met een onhoudbare knal ter hoogte van de strafschopstip. Door deze vlotte overwinning kon PSG zijn voorsprong in het Franse kampioenschap vergroten tot alweer 15 punten. De landstitel blijft dus binnen handbereiking. Maar na het drama in Madrid zal ook dat niet voldoende zijn om te kunnen spreken van een geslaagd seizoen.
De knappe doelpunten op een rijtje:
🎯 | Kylian Mbappé heeft maar één kans nodig! 💪 #PSGFCGB pic.twitter.com/NHnLXLdTj2
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) March 13, 2022
🤩 | Een prachtige pass van Lionel Messi luidt de 2-0 in! 😱✨ #PSGFCGB pic.twitter.com/9rWdh8Q4oj
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) March 13, 2022
😎 | Leandro Paredes knalt de bal prachtig in het dak van het doel. 👊 #PSGFCGB pic.twitter.com/oJ2afXyyq3
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) March 13, 2022
LEES OOK: Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’
Kobe K