FC Barcelona heeft eindelijk nog eens uitgepakt met een overtuigende overwinning in een La Liga-topper. De Catalanen speelden tegen titelverdediger Atlético Madrid een sterke wedstrijd en haalden het uiteindelijk met 4-2. In een spectaculaire wedstrijd waren hoofdrollen weggelegd voor doelpuntenmakers Yannick Carrasco en Dani Alves, die na de pauze wel een rode kaart pakte.
Het spektakelstuk op Camp Nou ging al na enkele minuten van start. Suarez stuurde Carrasco goed weg en de Rode Duivel zette de bezoekers meteen op voorsprong. Maar lang duurde het Madrileense feestje niet. Op voorzet van Alves pegelde Alba de gelijkmaker tegen de touwen. Barça nam de match vervolgens helemaal in handen en liet bij momenten uitstekend voetbal zien. De supporters in de tribunes konden sinds lange tijd nog eens genieten.
Bovendien toonden de Catalanen zich ook efficiënt. Op voorzet van nieuwkomer Traoré kopte Gavi de 2-1 binnen en in het slot van de eerste helft maakte Araujo er zelfs 3-1 van. Het was al van 2015 geleden dat Atlético nog eens drie goals in één helft incasseerde. Na de rust ging Barcelona oorspronkelijk door op zijn elan. Uitblinker Alves maakte er zelfs 4-1 van. Maar de Braziliaanse routinier liet zich daarna ook van zijn slechtste kant zien.
SMERIGE FOUT OP CARRASCO
Alves ging met zijn studs namelijk op het achterbeen van Carrasco staan. De scheidsrechter merkte de smerige overtreding niet op, maar op aangeven van de VAR werd de rechtsback alsnog terecht van het veld gestuurd. Ondertussen had Suarez tegen zijn ex-club ook voor de 4-2 gezorgd, maar daar bleef het uiteindelijk bij. Barcelona klimt door deze zege over Atlético naar de vierde plek, die recht geeft op het begeerde Champions League-ticket. De achterstand op leider Real Madrid bedraagt echter nog steeds 12 punten.
Carrasco opende de score
🇧🇪 | Yannick Carrasco opent de score in Camp nou! 🔴⚪️ #BarçaAtleti pic.twitter.com/oe4dv0KVvS
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) February 6, 2022
Alves zette Barça op rozen, maar pakte niet veel later rood
4️⃣-1️⃣ | Dani Alves wordt beter met de jaren! 🍷🇧🇷 #BarçaAtleti pic.twitter.com/mtSUUtQI1A
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) February 6, 2022
LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'
Kobe K