RSC Anderlecht verloor met 1-0 van Union SG. RSCA likt zijn wonden na de al bij al verdiende zege van Union SG. Hendrik Van Crombrugge sprak achteraf de media toe.
Het was een wedstrijd van een technisch bedenkelijk niveau. Er waren veel slordigheden, bij RSCA nog meer dan bij Union. Bij Anderlecht was geen enkele aanvallende speler goed. Het was dan ook geen toeval dat er weinig kansen bij elkaar werden gespeeld. De balcontroles en passing waren bijzonder slordig. Een gebrek aan net dat tikkeltje topkwaliteit, wat we al eerder vaststelden.
Union heeft nu 15 punten meer en RSCA mag nu stoppen met dromen van een landstitel. Het was al vreemd dat de Brusselaars als titelkandidaat werden aanzien na een zeer goede reeks tegen laagvliegers als STVV, Seraing, Beerschot en Zulte Waregem. Tegen de betere clubs heeft Anderlecht al heel het seizoen veel problemen.
BEKERFINALE
Play-Off I halen en een Europees ticket, én eventueel een bekerfinale, bemachtigen zou het seizoen van RSCA al meer dan geslaagd maken met de middelen die er zijn. Van Crombrugge spreekt dan ook enkel over het behalen van de top vier. "Of Union met vijftien punten voorsprong nog in te halen valt? Wij moeten niet naar Union kijken. Het is vooral belangrijk dat wij in de top vier eindigen en daar moet onze focus op liggen. Wat Union doet is hun zaak”, zei hij aan Eleven Sports.
Anderlecht staat alweer voor een belangrijke periode. Het speelt in de beker op het veld van Eupen, enkele dagen later ontvangt het hen in het Lotto Park en de daaropvolgende competitiematch is op het veld van Zulte Waregem. Drie wedstrijden die RSCA maar best kan winnen.
LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen
Claudio Reulens