'FIFA beperkt commissie: Raiola in alle staten'

door
'FIFA beperkt commissie: Raiola in alle staten'

Er is in Europa veel aan de gang rond makelaars en commissiestromen. Ook de FIFA volgt dergelijke transacties van kortbij en gaat de percentages van zaakwaarnemers trachten in te perken. De wereldvoetbalorganisatie wil vanaf volgend seizoen een maximale commissie van tien procent op de totaal betaalde transfersom als maatstaf houden. Topmakelaars als Mino Raiola en Jonathan Barnett voelen zich geviseerd en willen stappen ondernemen.


Momenteel kunnen zaakwaarnemers voor hun tussenkomst bij transfers vragen wat ze willen. Het zint de FIFA niet dat er veel geld uit de voetbalwereld verdwijnt naar tussenpersonen. In het huidig kalenderjaar alleen al ging er in totaal 450 miljoen euro naar tussenpersonen betrokken bij transfers. Ook in 2020, nochtans gedomineerd door corona, was dat en soortgelijk bedrag. De FIFA komt met maatregelen op de proppen: maximaal tien procent per transfer.

Er wordt ook een limiet opgelegd voor de commissie die agenten vragen van de speler die ze begeleiden: maximaal drie procent van het spelersloon. De Wereldvoetbalbond vindt de restricties noodzakelijk om abnormale percentages aan banden te leggen. In een rapport wordt een voorbeeld aangehaald waarbij een makelaar 118 procent van de transfersom incasseerde voor een transfer van een Franse ploeg naar een Duits team.

PROTEST
Belangenbehartigers als Raiola en Barnett zijn furieus over het nieuwe kader dat door de FIFA wordt voorgesteld. Ze vinden het allerminst prettig dat de instantie in hun portefeuille komt tasten. Een groep van enkele topmakelaars plant daarom juridische stappen tegen de FIFA. De nieuwe regel zou vanaf 1 juli 2022 van kracht worden. Bijkomend wil de FIFA dat ook nationale voetbalfederaties tegen dan strikter gaan optreden tegen spelersmakelaars.

LEES OOK: Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

Goed van plan de FIFA om de commissies aan te pakken?

Meest recent

Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

0
0
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

6
6
Van der Elst is glashelder: “De titel gaat naar hen”

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

105
105
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

137
137
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

45
45
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

250
250
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

250
250
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

493
493
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

117
117
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

93
93
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

117
117
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

151
151
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

178
178
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

65
65
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

222
222
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

83
83
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

96
96
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

515
515
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

446
446
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

907
907
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

349
349
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

44
44
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

482
482
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

306
306
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1141
1141

Meer sportnieuws