Bernd Storck heeft zijn start gemist, dat is duidelijk. Er werd twee keer met 1-0 verloren van Rapid Wenen en AA Gent. De Duitser ziet dat er nog bijzonder veel werk is.
John van den Brom stond nooit gekend als een tactisch genie en hij hanteerde voetbal vanuit balbezit. Storck is meer een coach die uitgaat van een goede organisatie en die zeer energiek voetbal wil spelen.
ANDER NIVEAU
Genk was fysiek in orde onder Van den Brom, maar het voetbal dat Storck eist vraag tactisch en fysisch nog meer van de spelers. Tegen AA Gent bleek dat heel wat jongens in een zware vertrouwenscrisis zitten en zij moeten zich dringend gaan herpakken. Deze week wacht met Sporting Charleroi een duel dat Racing Genk moet winnen, of de top vier is na 19 speeldagen al zo goed als weg. De Zebra’s hebben als nummer vier al tien punten meer dan de bekerwinnaar. Genk moet in december ook nog aan de bak tegen Royal Antwerp FC en KV Oostende. Een pittig programma, dus.
In Het Laatste Nieuws is Storck hoopvol. "Voor het voetbal dat ik wil brengen, zijn wij op dit moment niet klaar. Ik weet dat er geen tijd is, dat is nu eenmaal eigen aan het vak en de situatie waarin we zitten. Maar dit zal keren. De 'body language' en de communicatie waren al veel beter. Zowel fysiek als tactisch zal ik deze ploeg naar een ander niveau brengen. Ik ben ontgoocheld in het resultaat, maar niet in de manier waarop."
Claudio Reulens