'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

820 stemmen
'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

Pas vorige week werden de coronaregels opnieuw aangeschroefd, aangezien de cijfers de verkeerde richting uitgaan. Het voetbal bleef toen buiten schot, maar het valt te vrezen dat dit vrijdag niet meer het geval zal zijn. Zo komt het Overlegcomité immers opnieuw samen, en worden ook sportactiviteiten geviseerd.


Volgens Het Laatste Nieuws zal het evenwel meevallen wat het profvoetbal betreft. Zo zou er wel een voorstel op tafel liggen om het aantal bezoekers terug te brengen. Dat ligt in lijn met de bevindingen over evenementen in openlucht, zoals kerstmarkten, van de coronacommissaris. Die zouden namelijk mogen blijven doorgaan. Echter maakt HLN ook de kanttekening dat supporters dan wel kunnen toegelaten worden mits CST en mondmasker, maar dat laatste wordt al snel achterwege gelaten in de tribunes.

Zo komen we bij de conclusie van VRT Nieuws, die hebben vernomen dat sportactiviteiten moeten kunnen blijven doorgaan, al zeker sporten in de buitenlucht. Echter is er volgens hen wel de sterke aanbeveling dat er geen publiek zou worden toegelaten. In dit geval zouden de Belgische profclubs – en uiteraard ook lager geklasseerde ploegen – opnieuw de deuren moeten sluiten.

Pro League is er gerust in
Bij de Pro League is er voorlopig geen paniek, ondanks deze toch wel duidelijke richtlijnen. Zo reageert woordvoerder Stijn Van Bever in Het Laatste Nieuws. “Het gaat om een buitenactiviteit, de mensen dragen mondmaskers en raken alleen in het stadion met een Covid Safe Ticket.”

Volgens Van Bever zal publiek nog steeds (deels) worden toegelaten. “In de zomermaanden hebben we samen met de overheid en experten afspraken gemaakt om het voetbal met fans safe te laten doorgaan, met in het achterhoofd dat er een moeilijke herfst zou kunnen aankomen. Ook de voorbije weken bleven we altijd in constructief overleg.”

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

De tribunes terug dicht...

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

22
22
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

23
23
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

76
76
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

59
59
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

40
40
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

54
54
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

275
275
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

163
163
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

242
242
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

250
250
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

860
860
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

286
286
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

323
323
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

429
429
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

101
101
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

169
169
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

264
264
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

367
367
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws