'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

door
'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

Pas vorige week werden de coronaregels opnieuw aangeschroefd, aangezien de cijfers de verkeerde richting uitgaan. Het voetbal bleef toen buiten schot, maar het valt te vrezen dat dit vrijdag niet meer het geval zal zijn. Zo komt het Overlegcomité immers opnieuw samen, en worden ook sportactiviteiten geviseerd.


Volgens Het Laatste Nieuws zal het evenwel meevallen wat het profvoetbal betreft. Zo zou er wel een voorstel op tafel liggen om het aantal bezoekers terug te brengen. Dat ligt in lijn met de bevindingen over evenementen in openlucht, zoals kerstmarkten, van de coronacommissaris. Die zouden namelijk mogen blijven doorgaan. Echter maakt HLN ook de kanttekening dat supporters dan wel kunnen toegelaten worden mits CST en mondmasker, maar dat laatste wordt al snel achterwege gelaten in de tribunes.

Zo komen we bij de conclusie van VRT Nieuws, die hebben vernomen dat sportactiviteiten moeten kunnen blijven doorgaan, al zeker sporten in de buitenlucht. Echter is er volgens hen wel de sterke aanbeveling dat er geen publiek zou worden toegelaten. In dit geval zouden de Belgische profclubs – en uiteraard ook lager geklasseerde ploegen – opnieuw de deuren moeten sluiten.

Pro League is er gerust in
Bij de Pro League is er voorlopig geen paniek, ondanks deze toch wel duidelijke richtlijnen. Zo reageert woordvoerder Stijn Van Bever in Het Laatste Nieuws. “Het gaat om een buitenactiviteit, de mensen dragen mondmaskers en raken alleen in het stadion met een Covid Safe Ticket.”

Volgens Van Bever zal publiek nog steeds (deels) worden toegelaten. “In de zomermaanden hebben we samen met de overheid en experten afspraken gemaakt om het voetbal met fans safe te laten doorgaan, met in het achterhoofd dat er een moeilijke herfst zou kunnen aankomen. Ook de voorbije weken bleven we altijd in constructief overleg.”

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

De tribunes terug dicht...

Meest recent

Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

4
4
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

52
52
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

142
142
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

16
16
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

77
77
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

20
20
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

37
37
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

64
64
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

72
72
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

344
344
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

206
206
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

155
155
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

131
131
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

298
298
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

41
41
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

84
84
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

237
237
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

88
88
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

139
139
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

208
208
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

76
76
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

104
104
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

48
48
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

123
123

Meer sportnieuws