'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

door
'Overlegcomité sluit opnieuw de tribunes'

Pas vorige week werden de coronaregels opnieuw aangeschroefd, aangezien de cijfers de verkeerde richting uitgaan. Het voetbal bleef toen buiten schot, maar het valt te vrezen dat dit vrijdag niet meer het geval zal zijn. Zo komt het Overlegcomité immers opnieuw samen, en worden ook sportactiviteiten geviseerd.


Volgens Het Laatste Nieuws zal het evenwel meevallen wat het profvoetbal betreft. Zo zou er wel een voorstel op tafel liggen om het aantal bezoekers terug te brengen. Dat ligt in lijn met de bevindingen over evenementen in openlucht, zoals kerstmarkten, van de coronacommissaris. Die zouden namelijk mogen blijven doorgaan. Echter maakt HLN ook de kanttekening dat supporters dan wel kunnen toegelaten worden mits CST en mondmasker, maar dat laatste wordt al snel achterwege gelaten in de tribunes.

Zo komen we bij de conclusie van VRT Nieuws, die hebben vernomen dat sportactiviteiten moeten kunnen blijven doorgaan, al zeker sporten in de buitenlucht. Echter is er volgens hen wel de sterke aanbeveling dat er geen publiek zou worden toegelaten. In dit geval zouden de Belgische profclubs – en uiteraard ook lager geklasseerde ploegen – opnieuw de deuren moeten sluiten.

Pro League is er gerust in
Bij de Pro League is er voorlopig geen paniek, ondanks deze toch wel duidelijke richtlijnen. Zo reageert woordvoerder Stijn Van Bever in Het Laatste Nieuws. “Het gaat om een buitenactiviteit, de mensen dragen mondmaskers en raken alleen in het stadion met een Covid Safe Ticket.”

Volgens Van Bever zal publiek nog steeds (deels) worden toegelaten. “In de zomermaanden hebben we samen met de overheid en experten afspraken gemaakt om het voetbal met fans safe te laten doorgaan, met in het achterhoofd dat er een moeilijke herfst zou kunnen aankomen. Ook de voorbije weken bleven we altijd in constructief overleg.”

LEES OOK: Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De tribunes terug dicht...

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

0
0
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

106
106
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

329
329
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

168
168
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

234
234
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

188
188
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

483
483
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

174
174
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

73
73
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

214
214
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

70
70
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

403
403
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

177
177
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

64
64
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

173
173
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

108
108
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

250
250
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

114
114
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

79
79
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

266
266
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

161
161
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1113
1113

Meer sportnieuws